Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sesimin rengini artık ben bile tanımıyorum

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
[-İDLE-]
Administrator
Administrator
[-İDLE-]
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Ankara
Lakap : WeBmAsTeR
Sesimin rengini artık ben bile tanımıyorum Vide
http://acemi.yiz.biz
MesajKonu: Sesimin rengini artık ben bile tanımıyorum Sesimin rengini artık ben bile tanımıyorum EmptyPtsi Haz. 29, 2009 1:10 pm

Sesimin rengini artık ben bile tanımıyorum 9ca0de14-26c1-44aa-9abc-bb4197c651a3

'Ne Yapayım Şimdi Ben' albümüyle kendini yenileyen Petek Dinçöz: İlk kez çıplak sesle şarkı okudum. Sezen Aksu'nun yanında üç ayda konservatuvar bitirdim
Yeni albümü 'Ne Yapayım Şimdi Ben'i Sezen Aksu'nun desteğiyle çıkaran Petek Dinçöz, artık keyifle şarkı söylediğini itiraf etti. Hayatında ilk defa 'bilgisayarla oynamaya gerek duymadan' çıplak sesiyle şarkı söylediğini açıklayan Dinçöz; "Kendimi konservatuvar bitirmiş gibi hissediyorum" dedi. Petek Dinçöz, yeni tarzını GÜNAYDIN'a anlattı.

İLK KEZ İÇİME SİNDİ
Son albümünüz için nasıl bir çalışma dönemi geçirdiniz?
Bu önceki albümlerime göre çok daha pop oldu. Albüm için Cihan Okan'dan Mustafa Ceceli'ye birçok iyi isimle çalıştım. Beni bambaşka bir dünyaya sokan Sezen Aksu ile çalışma imkanı buldum; çok keyifliydi. Tüm çalışmalar bittiği zaman ilk kez bu kadar içime sinen bir albüm yaptığımı hissettim. İşin ilginç yanı; bu çalışma bittiği andan itibaren iki yıl sonra çıkaracağımız albümün çalışmalarına başladık. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım.

Son albümünüzün diğerlerinden farkı ne?
Soundları, tarzı, imajım ve en önemlisi benim bile tanımakta güçlük çektiğim okumam yani sesim. Bilgisayarda sesimle hiç oynamadan çalıştık. Doğru sesle söylemeyi öğrendim. Stüdyoya girip nasıl şarkı söylendiğini, ilk kez gördüm. Açıkçası çok da keyif aldım.

'YANLIŞ OKUYORSUN' DEDİ
Sezen Aksu'dan destek almanızın size ne gibi faydaları oldu ?
Müzik konusunda üç ayda, üç yıllık eğitim almış gibi hissediyorum kendimi. Gece-gündüz, hafta içihafta sonu demeden her gün en az sekiz saat çalıştık. Bana şu an "Dört yıllık bir konservatuvarı bitirmiş gibi oldun" diyorlar...

Bu albümle beraber kendinizde değişiklikler fark ettiniz mi?
Sesimin rengini artık ben bile tanıyamıyorum. Sezen Hanım'la ilk çalışmaya başladığımızda bana "Çok önemli bir yeteneğin ve sesin var ama yanlış okuyorsun" dediğinde şaka yapıyor sandım. Ama sadece iki hafta sonra gerçek sesimi kullanmayı öğrendiğimde mutluluktan ve keyiften havalara uçtum. Daha önce evde hiç şarkı söylemezdim ama şimdi susmuyorum. Şarkı söylemenin keyfini geç de olsa anladım...

Özellikle gençler ve çocuklar tarafından takip ediliyorsunuz. Kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz?
Özel hayatıma çok dikkat ediyorum. Sansasyonsuz, düzgün bir aile yaşantısı sürüyor, örnek oluyorum.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası