Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Polat'tan futbolculara gözdağı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
adegerli33
Administrator
Administrator
adegerli33
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : ANKARA
Lakap : Mersinli
Polat'tan futbolculara gözdağı Vide
http://acemi.yiz.biz/
MesajKonu: Polat'tan futbolculara gözdağı Polat'tan futbolculara gözdağı EmptySalı Şub. 24, 2009 10:05 pm

Polat'tan futbolculara gözdağı CA7311693B3AB74C9BA4A169x

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, herkesin Galatasaray'ın iddiasını yitirdiğini söylediğini belirterek, "UEFA Kupası'nda final, Türkiye'de şampiyonluk istiyoruz" dedi.

Galatasaray, yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz Florya Metin Oktay Tesisleri'nde 1 yılı opsiyonlu 2.5 yıllık resmi sözleşmeyi imzaladı.

Kulüp başkanı Adnan Polat,

yollarını ayırdıkları teknik direktör Skibbe ile çalıştıkları 7 aylık dönemde hiçbir problem yaşamadıklarını kaydederek, "İletişimi son derece düzgün bir insandı. Ancak bu başarısı neticelere yansımadı. Kendisiyle yollarımızı ayırmamızın en büyük nedeni sonuçlardı. Futbolun içinde bunlar var. Kendisiyle oldukça ahenkli bir çalışmamız vardı. Galatasaray'a vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Skibbe'ye çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Turkcell Süper Lig'de önlerinde 12 hafta olduğunu hatırlatan Polat, "Perşembe günü UEFA Kupası maçı var herkes Galatasaray'ın iddiasını kaybettiğini düşünüyor. UEFA'da final, türkiye'de şampiyonluk hedefliyoruz. Bunu herkes böyle bilmeli, Galatasaray'ın başka bir hedefi olamaz, bizim için ikincilik başarı değildir. Türkiye Ligi şampiyonluğu da bizim için bir amaç değildir, Avrupa ligi için sadece bir araçtır. Bu hedeflerimizde bir değişiklik yoktur. Skibbe ile ilgili herkes sorumlu arıyor eğer bir sorumlu aranacaksa o da benim. Galatasaray Kulübü'nde kararları ben veririm, sorumluluk da bana aittir. Bülent hocayla 92 - 96 tarihlerinde beraber çalışmıştık, futbol anlamında kendine güvendiğim Bülent hoca, türkiye'de en çok kupa kazanan kaptandır. Ben inanıyorum ki teknik direktörlük yaşantısında da aynı başarıyı gösterecektir" şeklinde konuştu.

GALATASARAY'IN TEKNİK PATRONU BÜLENT KORKMAZ'DIR

Adnan Polat, bugün gazetelerde çıkan bir haber üzerine, "Galatasaray'ın teknik patronu Bülent Korkmaz'dır. Kalli ise kulüp danışmanıdır. Kalli, 12 haftalık bir alt yapı programı hazırlamıştır. Tabiki iki teknik adam kendi arasında konuşmak isteyebilir; buna kimse bir şey diyemez. Bülent hocanın işine kimse müdahale etmez. Skibbe'ye de Kalli'ye de kimse müdahale etmemiştir" ifadelerini kullandı.

BİR YILI OPSİYONLU 2,5 YILLIK ANLAŞMA

"Bülent Korkmaz'la futbolculuk döneminde 2 - 3 defa sözleşmeye oturduk. O zamanlar boş mukaveleye imza atmış, ben doldurmuşumdur" diyen Polat, "İçeride bana; 'Abi sen ne ücret yazarsan benim için uygundur' dedi. Kendisiyle son yılı opsiyon hakkı Galatasaray'da olmak üzere 2 buçuk yıllık anlaşma imzaladık" şeklinde konuştu.

Skibbe'nin işine son verilmesi ve teknik direktörlük görevine Bülent Korkmaz'ın getirilmesinin 24 saat içinde gerçekleştirildiğini belirten Polat, "Teknik direktörlük için aklımızda 6 isim vardı. Bunlardan 2'si yabancı 4'ü yerliydi. Bülent hoca ile yarım saat sohbetten sonra içime sinerek karar verdim" diye konuştu.

"Skibbe'yle yol ayrımı için geç kalındı mı?" şeklindeki bir soruya da yanıt veren Polat, "Maç neticelerine göre alınmaması gereken bir karar. Bir antrenörün görevine son verirken, o antrenörün mesleki geleceğeni ve kariyerini düşünmelisiniz. Kimilerine göre geç olabilir ama; göreve getirdiğiniz arkadaşlara son şansı vermekten yanayız. Skibbe'ye de son şansı verdik" şeklinde konuştu.

GALATASARAY'DAKİ KAİDE VE KURALLARA UYMAYANLAR HAKKINDA GEREKEN YAPILACAK

Polat bir soru üzerine, Galatasaray'ın bu performansından yalnızca Skibbe'ye bağlamanın hakkaniyetle bağdaşmayacağını söyledi. Son olarak bugün taze bir başlangıç yaptıklarını dile getiren Polat, "Bugün taze bir başlangıç yapıyoruz. Sezon sonunda Bülent hocayla tekrar oturup konuşacağız. Galatasaray'daki kaide ve kurallara uymayanlarla ilgili Bülent hocanın katılımıyla bir revizyon yapacağız. Bu kurallara uyanlar kulüpte kalacak, uymayanlara ise ismi ne olursa olsun gerekeni yapılacak" diye konuştu.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası