Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Fatma Girik'ten aşk öpücüğü

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
adegerli33
Administrator
Administrator
adegerli33
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : ANKARA
Lakap : Mersinli
Fatma Girik'ten aşk öpücüğü Vide
http://acemi.yiz.biz/
MesajKonu: Fatma Girik'ten aşk öpücüğü Fatma Girik'ten aşk öpücüğü EmptyPerş. Tem. 24, 2008 7:25 pm

50 yıldır birlikte olan Fatma Girik ve Memduh Ün'ü hiç böyle görmediniz.

24.07.2008 16:42

Türk Sineması'nın usta isimlerinden Fatma Girik ve yapımcı eşi Memduh Ün yarım asırlık birlikteliklerini Savaş Ay'a anlattılar. Sanat dünyasının gıptayla baktığı, uzun yıllar süren beraberlikleriyle örnek gösterilen Fatma Girik ve Memduh Ün'ü hiç böyle görmediniz.

İşte Savaş Ay'ın köşesine taşıdığı büyük aşkın öyküsü..

16 yaşındaydı ve beni 6 şişe buzbağ şarabıyla sarhoş edip kandırdı.Dur bir de kocaman öpeyim onu ben. Hem de dudağından öpeyim....

Kız 65 yaşında, çocuk ise 89. Kızın adı Fatma Girik. Ama daha çok "Fato" diye, "Erkek Fatma" diye bilinir bizim mahallelerde. Çocuk ise 1 asra yaklaşan yaşamının ilk gençlik yıllarından beri sinemaya teyellenmiş bir yürek, bin emekle duayenleşmiştir ve o da ünlü Memduh Ün'dür.

- Kaç yıl oldu Memduh Abi?

- Ne kaç yıl oldu?

- Fatma ablayla kaç yıl oldu birliktelik?

- 16 yaşındaydı ve beni 6 şişe buzbağ şarabıyla sarhoş edip kandırdı.

SULTANAHMET YILLARI

O sırada kocaman bir kahkaha patlıyor Fato'dan. Bu kez ona soruyorum.

- Doğru mu?

-Yaa ne demezsin daha 16'ımda 40 yaşında adamı kandırdım.

- İlk ne zaman gördünüz ki birbirinizi?

- Ben Sultanahmet'te mahalle arasında seksek oynayan bir kız çocuğuydum... 8-9 yaşlarımdaydım. Burnumda böyle sümüklerim akardı. Film çekmeye gelirlerdi, görürdüm onu.

- Sonra nasıl tanıştınız?

-14 yaşımda filan da figüran olarak setlere giderdim. Bazen görürdüm onu ama hiç konuşmadık. O koca bir yönetmendi.

- Sonra?

- Sonra 16 yaşımda sıkı bir rol kaptım ve tanıştık.

- Müthiş bir hafıza ve inanılmaz deneyim, yaşanmışlıklar, anılar var Memduh abide.

- 50 yıldır beni her gün biraz daha şaşırtacak kadar güçlü belleği var.

- Bunca yıl birliktelik ve hâlâ soluk soluğa bir aşk. Helal vallahi.

- Öyleyiz elbette. Dur bir de kocaman öpeyim onu ben. Hem de dudağından öpeyim.

HELAL OLSUN

Memduh Ün'ün olmaz, "Ayıptır" filan demesine kalmıyor yapışıyor dudaklarına hayat arkadaşının Fato. Yarım asırdır ilk kez fotoğraflanıyor böyle bir sevda karesi. Bu tarihi görüntüyü çektim diye ne mutlu bana diyesim geliyor da benim kilom kaça? Asıl ne mutlu sevgiyi, saygıyı, çift bedende tek yürek olarak böyle yaşayanlar. Helal olsun Memduh Hoca'ya helal olsun Fato'ya...

Omzundayım mutluyum

Benim oğlanın bir şarkısı "Seneler doldurmuş gamzelerini ama gözlerine dokunmamış yar" diyor ya. Fatma Girik için yazılmış gibi sözleri. Seneler o güzelim maviş gözlere hiç dokunamamış. Ve ben o güzel kadının omzuna baş koydum, mutlandım...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası