Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İşte Karayalçın'ın Ankara Projeleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
_ÇatLak_
Asistan
Asistan
_ÇatLak_
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : TÜRKİYE / ANKARA
Lakap : Paşa
İşte Karayalçın'ın Ankara Projeleri Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: İşte Karayalçın'ın Ankara Projeleri İşte Karayalçın'ın Ankara Projeleri EmptyC.tesi Ara. 13, 2008 1:33 pm

İŞTE KARAYALÇIN'IN ANKARA PROJELERİ

Resmi büyütmek için tıklayın

Murat Karayalçın, Ankara'nın Acilen Bir Tedavi Programına İhtiyacı Olduğunu Belirtti.

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, Ankara’nın acilen bir tedavi programına ihtiyacı olduğunu belirterek, ‘acil’ projelerini Gölbaşı’nda vatandaşlara anlattı. Karayalçın, seçilmesi halinde ilk önceliği su arıtma tesisine vereceğini söyledi.
Gölbaşı Park Salonunda dün akşam yapılan toplantıya CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı, SHP İl Başkanı Celalettin Koç, CHP İlçe Başkanı Yusuf Aksakal, Avukat Özgür Sağlam, Meclis eski üyesi Hamit Mermer, CHP ilçe yöneticileriyle çok sayıda partili katıldı.

Gölbaşılılara, acil olarak yapılıp, uygulanmasını gerekli gördüğü programdan söz etmek istediğini belirten Murat Karayalçın şöyle konuştu:

“Ben buna acil tedavi planı programı diyorum. Ankara ekonomisinin geriletildiğini, fakirleştirildiğini, suyunun, havasının kirletildiğini, Ankara’nın kimliğinin kaybettirildiğini söyledim. Bu, Ankara için tek başına bir gerileme değil. Ankara bir itibar kaybı yaşamaktadır. Ankara'mızı gerçek anlamı ile başkent yapabilmemiz için, Ankara'mıza yitirdiği itibarını iade edebilmemiz için, gerçek anlamda Türkiye’nin başkenti yapabilmemiz için Ankara’ya özel bir tedavi programını devreye sokmamız lazım. Ankara’nın buna ihtiyacı var.”

İLK İŞ SU ARITMA TESİSİ

Ankara halkının sağlık açısından çok vahim bir durumla karşı karşıya bulunduğunu da öne süren Karayalçın konuşmasına şöyle devam etti:

“Birinci önceliğin su sorunu olduğunu söylemek istiyorum. Sevgili hemşerilerim, gerçekten çok vahim bir durumla karşı karşıyayız. Halk sağlığı açısından önümüzde çok büyük bir tehdit bulunmakta. Bunu ben demiyorum, bunu Sağlık Bakanlığı diyor. Bunu Ankara Tabipler Odası diyor. Bunu ilgili meslek kuruluşlarının odaları diyor. Diyorlar ki, ‘arkadaş bu su ağır metallerle doludur. Bu su ağır metaller ihtiva etmektedir’. Arkadaşlarım bir hesaplama yaptılar. Ankaralılar sırf bu su nedeniyle yılda 300 milyon dolar damacana su için para harcamaktadır. Arıtma tesisi 300 milyon dolar. Eğer Kızılırmak suyunun arıtılması için yatırım yapılmış olsaydı, bunun bedeli 300 milyon dolardı. 300 milyon dolara bu suyun arıtılacağı ilgili mühendisler tarafından bana söylenmişti. Şimdi 300 milyon doları damacana suya veriyoruz. Evlerimizde veriyoruz, lokantalarda veriyoruz. Bu nedenle yapacağım ilk şey, arıtma tesisinin yapımına başlamak olacaktır.”

Karayalçın, ikinci önceliğinin ise Gerede havzasından ucuz ve temiz suyu Ankaralılara içirmek olduğunu belirtti.

Acil planın üçüncü yatırım kaleminin Metro olduğunu söyledi. Karayalçın, “Kızılay- Çayyolu, Batıkent- Sincan, Keçiören- Ulus ve Tandoğan metroları yapılacaktır. Üçüncü acil planda da bu var. Sevgili hemşerilerim, keşke böyle nutuk atarken heyecanlandığımız kadar kolay yapabilsek, bu da maalesef 2 milyar dolar” dedi.

OKAY: GÖKÇEK ANKARA’YI PADİŞAH GİBİ YÖNETİYOR

CHP TBMM Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Hakkı Süha Okay da konuşmasında, Melih Gökçek’in Ankara’yı ‘padişah’ gibi yönettiğini söyledi. Gökçek’in, insanları hor gören, aşağılayan, kavgacı ve dedikoducu bir yapıya sahip olduğunu öne süren Okay şöyle konuştu:

“1994 yılında hasbelkader, siyasetin garip cilvesi, kimi oy dengeleri veya kimi ayrışmalardan kaynaklanan bir fırsatla, Gökçek Ankara’nın belediye başkanı oldu. Belediye Başkanı mısın, mahallenin kabadayısı mısın? Belli değil. Ama maalesef bunu yapıyor. Bu Gökçek zihniyeti, Ankara’da ayrışmayı yaratmak isteyen bir zihniyet.”

İşte Karayalçın'ın Ankara Projeleri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası