Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

****** şaşırtmaya Devam Ediyor

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
_ÇatLak_
Asistan
Asistan
_ÇatLak_
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : TÜRKİYE / ANKARA
Lakap : Paşa
Baykal şaşırtmaya Devam Ediyor Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: ****** şaşırtmaya Devam Ediyor Baykal şaşırtmaya Devam Ediyor EmptyÇarş. Ara. 10, 2008 2:46 am

CHP Genel Başkanı Deniz ******, ''açılım olarak'' nitelenen yeni üye kayıtlarıyla ilgili, ''Biz belli bir siyasi bekleyiş içerisinde söylem geliştirmiyoruz. Biz doğru olduğuna inandığımız şeyleri söylüyoruz. Bunlara bugün de inanıyor değiliz. Daima, her zaman inandık'' dedi.

******, partisinin il teşkilatındaki bayramlaşmasının ardından partililerle sohbet etti ve çay içti. Bu sırada bir gazetecinin, ''Bu bayramlaşmada birçok kesimden insanları da gördük. Açılımın etkisi mi oldu?'' şeklindeki sorusuna Deniz ******, ''Bizim bu konuda söylemimizi biliyorsunuz. Açılımdan söz etmedik'' yanıtı verdi.

Bayramlaşmada canlı bir katılım olduğunu, bunun dikkati çekmiş olmasının kendisini memnun ettiğini ifade eden ******, ''Toplumuzun her kesiminden insanlar bir arada, her kesiminden ama ortak bir siyaset anlayışı etrafında'' dedi.

Bir araya gelen insanların ortak anlayışının laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti olduğunu vurgulayan CHP Genel Başkanı ******, şöyle devam etti:

''Birbirinden farklı toplum kesimlerinden, kültür kesimlerinden gelen insanlar, böyle bir siyaset anlayışı etrafında bir araya gelebiliyorlar. Biz de bunu görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Zaten amaç budur. Beraberliğimizi sağlamak. Neyin etrafında? Anayasamızın etrafında. Anayasamızın özü etrafında. Anayasamızın özü de 2. maddede ifade edilen Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik bir sosyal hukuk devletidir anlayışı. Buna içtenlikle sahip çıkan insanlarımızın CHP etrafında giderek daha geniş bir beraberlik oluşturmaları çok memnuniyet verici, çok sevindirici.''

-''BAZILARI YENİ FARK EDİYORLAR''

''CHP'ye bekledikleri ilginin olup olmadığı'' şeklindeki soruya da Deniz ******, ''Biz belli bir siyasi bekleyiş içerisinde söylem geliştirmiyoruz. Biz doğru olduğuna inandığımız şeyleri söylüyoruz. Bunlara bugün de inanıyor değiliz. Daima, her zaman inandık. CHP'nin hoşgörülü, insancıl, kucaklayıcı tutumunu bazıları yeni fark ediyorlar'' yanıtını verdi.

Bu sırada bir partili ******'a, son dönemdeki çıkışları ve hareketleri nedeniyle kendisini takdir ettiklerini söylerken, ******, gazetecileri göstererek, partiliye, ''Millet zaten o konuda bir şeyler bekliyor. Kurcalama onu'' diye espri yaptı.

-PARTİLİLERE SİYASET DERSİ-

CHP Genel Başkanı ******, partililerin belediye başkan adaylarıyla ilgili beklentilerine yönelik soruları ve yorumları üzerine de seçim dönemlerinde her defasında bazı adayların sevineceğini, bazılarının da hayal kırıklığına uğrayabileceğini belirtti.

''Siyaset yapıp da hakkı yenmeyen adam var mı?'' diyen ******, şunları söyledi:

''Olabilir, yanlış da yapılabilir. Hepimiz o yanlışı taşıyacağız. Seçmen da yanlış yapabilir. Ne seçmene, ne partiye, ne yandaşlarına küseceksin. 'Benim hakkım yendi, böyle oldu' mu demeyeceksin. Siyaset yapıp da hakkı yenmemiş adam var mı? Sanmayın ki ben kendimle ilgili bir şey ima ediyorum. Böyle bir imam yok. Ama bu, hakkı yenen insanların, mağdur olan insanların inandıkları doğrultuda yürümeye devam etmelerine engel değil.''

-''RANDEVULARIN HEPSİ ADAY LİSTESİDİR''

Bu sırada kendisine yaklaşarak şiir okumak isteyen görme engelli partili Özkan Gönen de şiirini okuduktan sonra ******'dan randevu talep etti. Randevu talebi sırasında İzmir'deki bir aday adayının adını geçmesi üzerine ****** görme engelli partiliye, ''Bunları biliyoruz. Protokole, ziyaretlere gerek yok. Eminim arkadaşlarım da o ismi önerecektir'' dedi.

******, partilinin bu sözlere itirazı üzerine de ''Şu sırada randevuların geleceği yer aday listesidir'' diye yanıt verdi.

Özkan Gönen, İzmir'den Antalya'ya taşındığını, hiçbir adayla ilgili talebinin olmadığını, yalnızca engellilerle ilgili taleplerini iletmek için kendisinden randevu talep ettiğini söyledi.

******, bu talepleri değerlendireceklerini bildirdi.

-******'DAN YAŞLILARA BAYRAM ZİYARETİ-

Deniz ******, CHP İl Başkanlığından sonra, Muratpaşa Belediyesince desteklenen Yaşlıları Koruma Derneği (YAKO-DER) Yaşlı Bakım Evi'ni ziyaret etti. Deniz ******, yaşlılara baklava ve çiçek verip, 95 yaşındaki Münevver Atar ve 90 yaşındaki Hüsniye Arslanoğlu ile de sohbet etti.

CHP Genel Başkanı ******, daha sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Fethi Bayçın Huzurevi'ne geçti. Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in dünkü ziyaretinde kendisinin gelip gelmeyeceğinin sorulmasına atıfta bulanan ******, ''Haberini aldım, gelip gelmeyeceğimi sormuşsunuz. Beni burada görme isteğinizden büyük mutluluk duydum. Sizleri ziyaret etmek istedim'' dedi.

Türkiye'de ekonomik sorunlar nedeniyle aile yapısının parçalandığı, birçok yaşlının bakım evleri ve huzurevlerinde yaşamak zorunda kaldıklarını ifade eden ******, yaşlıların tüm ihtiyaçlarının karşılanması, hayat sevinçlerinin artırılması ve sosyal ortamlara daha fazla katılımın sağlanması için ciddi çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

CHP'nin yönetim sorumluluğunda yaşlılar, gençler ve kadınlarla ilgili ciddi programları olduğunu belirten ******, bunları hayata geçirmek için yaşlılardan yerel ve genel seçimlerde oy istedi.

Deniz ******, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylarını da yaşlılara tanıttı.

Bir huzurevi sakini ortak alanda LCD ekran TV, ambulans ve çevre düzenlemesi konusunda ******'a taleplerini iletirken, ******, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in sözüyle huzurevine LCD ekran televizyon alınacağını müjdeledi. ******, ''Ambulansı ise Büyükşehir Belediyesini alalım söz veriyorum alacağız. Siz oy verin, biz ambulansı vereceğiz'' diye konuştu.

Huzurevi sakinlerinden Mustafa Tüblek'in kendisine uzattığı, ABD'lilerin çalışma hayatlarındaki başarı ilkelerinin yer aldığı notu okuyan ******, teşekkür ederek, ''Mesaj anlaşıldı'' dedi.

****** şaşırtmaya Devam Ediyor

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası