Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

RIDVAN NİYE ARTIK 'GOL OLUR' DEMİYOR

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
_ÇatLak_
Asistan
Asistan
_ÇatLak_
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : TÜRKİYE / ANKARA
Lakap : Paşa
RIDVAN NİYE ARTIK 'GOL OLUR' DEMİYOR Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: RIDVAN NİYE ARTIK 'GOL OLUR' DEMİYOR RIDVAN NİYE ARTIK 'GOL OLUR' DEMİYOR EmptyÇarş. Kas. 05, 2008 7:31 pm

RIDVAN NİYE ARTIK 'GOL OLUR' DEMİYOR 129774Türkiye'nin bir numaralı futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, yorumculara kötü örnek olduğu için üzgün. Rıdvan neden artık 'gol olur' demiyor?

Murat Tokay'ın röportajı
NTV Televizyonu'nda maçtan önce Rıdvan Dilmen yorum yapıyor: "Alex, Güiza ve Semih üçlüsü bir arada oynamaz. Aragones bu üçlüyü sahaya sürerse 5 yer." Fenerbahçe için hayatî önem taşıyan maç Kadıköy'de başlıyor. Rıdvan'ın 'bir arada oynamamalı' dediği üçlü sahada. 90 dakikanın sonunda Arsenal, Fenerbahçe'yi 5 golle mağlup ediyor.
Maç yorumlarında birçok kez gol olmadan atılacak golü tahmin eden Rıdvan, bir kez daha haklı çıkıyor. Ertesi gün internet forumlarında "Rıdvan kâhin mi?" tartışması yapılıyor. Rıdvan, Türkiye'nin tartışmasız bir numaralı futbol yorumcusu. Hasta Fenerbahçeli. 46 yaşında. Hayatı futbolla geçiyor. Haftanın 3 günü NTV'de Yüzde Yüz Futbol programında Güntekin Onay'la maç yorumluyor. Milliyet Gazetesi'nde maç yazıları kaleme alıyor. Herhangi bir sakatlığı yoksa halı sahada maç yapıyor. NTV'deki odasında görüştüğümüz Rıdvan, "gol olur" meselesini açıklarkan mütevazılığı elden bırakmıyor: "Gol olur dedim, tesadüfen birkaç kez de gol olunca şimdi yorumlara bakıyoruz. Yarı sahayı geçince gol olur diyor yorumcular. Yorumculara kötü örnek oldum. Dikkat ederseniz son şampiyonada gol olur filan demedim. Artık gol olur demiyorum." Fenerbahçe'nin maçlarını amigo gibi izlediğini söyleyen Rıdvan'a göre "Aragones'le bu iş olmaz". Fenerbahçe'yle teknik menajerlik ve antrenörlük için herhangi bir görüşmesinin olmadığını vurgulayan Rıdvan, "Ne zaman olur bilmiyorum ama antrenörlük yapmak istiyorum. Ama bu, mevcut kulüp şartlarıyla zor." diyor. Rıdvan, sıkı bir Kurtlar Vadisi izleyicisi olduğunu söylemekten de çekinmiyor.
Rıdvan Dilmen, Türkiye'nin en iyi futbol yorumcusu sıfatını taşıyor. Bu sıfat Fenerbahçe-Arsenal maçından önce yaptığı yorumda "Fener bu kadroyla oynasın, 5 yer" demesiyle bir kez daha tescillendi. Gençlerin yorumcu olarak tanıdıkları Rıdvan, Fenerbahçe'nin ve Milli takımın efsane futbolcularındandı. Onun orta sahadan alıp herkesi çalımlayarak Altay'a attığı jeneriklik gol hala hafızalarda. Tabiî ki Yesiç'in tekmesi de. Dört kez dizinden ameliyat oldu. Eski parlak günlerini yakalamaya çalıştığı günlerde omzundan sakatlandı, ayak bileği kırıldı. Taktik zekası ve oyun kabiliyetiyle göz dolduran Rıdvan, 31 Ocak 1996'da jübilesini yaptı. Rıdvan jübilesinde gol atan ender futbolculardan biri olarak sahadan ayrıldı. Futbol hayatına teknik direktörlükle yeni bir sayfa açan Rıdvan, Vanspor, Konya, Altay, Karşıyaka, Adana ve Fenerbahçe'de teknik direktörlük yaptı. 1999'da Fenerbahçe'de, beş hafta teknik direktörlük yapan Rıdvan, takım ligde yenilgisiz oynarken, hakkında çıkan yıpratıcı haberler yüzünden, takımdan ayrıldı. Erdi ve Eda isimli iki çocuk babası Rıdvan Dilmen'le NTV'deki odasında görüştük

RIDVAN NİYE ARTIK 'GOL OLUR' DEMİYOR

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası