Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dansta erkek kıtLığı !

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
KaranLık
Co-Admin
Co-Admin
KaranLık
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : DüşLerin İçinden
Lakap : (Küb)
Dansta erkek kıtLığı ! Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: Dansta erkek kıtLığı ! Dansta erkek kıtLığı ! EmptyÇarş. Ağus. 05, 2009 7:44 pm

Şöyle genel bir tarama yaptım ve neredeyse tüm dans okullarının şikayeti olan ortak bir nokta ile karşı karşıya geldim....Maalesef erkek partner yetersizliği yüzünden birçok okulun latin dans bölümleri kan ağlıyor...İşte size birkaç örnek...

[URL="http://img132.imageshack.us/my.php?image=33333gs0.jpg"]Dansta erkek kıtLığı ! 33333gs0.th[/URL]Dansta erkek kıtLığı ! 1111111mk3.th[URL="http://img227.imageshack.us/my.php?image=22222222ql1.jpg"]Dansta erkek kıtLığı ! 22222222ql1.th[/URL]

Bu durumun biraz da toplumumuzun dansa bakış açısından kaynaklandığı inkar edilemeyecek bir gerçek...Bayanlarımız dansa büyük ilgi gösterirken erkeklerimiz Ronaldinho'nun golünü izlemenin daha eğlenceli olduğunu düşünüyorlar...Elbette her şey zevk meselesi ancak ben bunun biraz da gurur meselesi yapıldığını düşünüyorum...Bir Tango kursuna gitmenin erkeği rencide ettiğini düşünen dostlarımız gerçekten de mevcut...Latin danslarının estetiği bazılarımıza göre sanki erkekliğin özünü esnetiyor Dansta erkek kıtLığı ! Smile Ancak diğer türlerin geneli bu sıkıntıyı yaşamıyor...Bir Folklor kursu çoğu zaman kadro sıkıntısı yaşamıyor...En azından bu nedenden yaşamıyor...Bir breakdans grubu kurulmak istendiği zaman en azından yeterli sayı bir şekilde elde ediliyor...Zamanında kendi grubumu kurmuştum ve ilk başlarda 50 katılımcıya kadar ulaştığımız olmuştu...

Hal böyleyken Latin dansları kan ağlıyor ve ben bu durumu üzülerek karşılıyorum...Üniversite yıllarımda kendi grubumla meşguliyetim ve üniversitedeki organizasyon eksikliklerinden kaynaklanarak ben de ilgi göstermemiştim ancak karşıdan bir Salsa gösterisini izlerken gerçekten de imrenerek bakmış ve keşke diye içimden geçirmiştim...Gerçi bir dans hayranı olarak okulda kurulan tek latin dans grubuna okulun bana tahsis ettiği salon ve ses sistemini vererek elimden gelen desteği göstermiştim ancak bu destekle birlikte ben de mi katılım gösterseydim diye içimden pişmanlık duymadım dersem yalan olur...

Bir Salsa, Tango, Rumba öğrenmenin bir erkeğe nasıl bir eksi getirisi olabilir ki? Üstelik sokaklarda önüne gelene laf atan yaka bağır açık, bayana açlıkları paçalarından dökülen maganda sınıfı arkadaşlarında sanırım bayanlarla aynı ortamı paylaşma imkanları da artar Dansta erkek kıtLığı ! Biggrin İnsan ilişkileri de bir noktada düzelecektir. Ama tabi böylesi onlara daha zevkli geliyordur sonuçta hayvani bir ego tatmin oluyor (Her nasılsa Dansta erkek kıtLığı ! Eek) Zaten bu amaçla giden hiç gitmesin, bir dans grubuna dans dışı amaçlarla gelen adama kendi grubumda dahi tahammülüm yoktur...

Dansta erkek kıtLığı ! Biggrin

Sadece gülüyor ve bir gün dansa hakettiği değeri vereceğiz diye bir gram ümitle yoluma devam ediyorum Dansta erkek kıtLığı ! Smile

ALINTI .

[-İDLE-]
Administrator
Administrator
[-İDLE-]
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Ankara
Lakap : WeBmAsTeR
Dansta erkek kıtLığı ! Vide
http://acemi.yiz.biz
MesajKonu: Geri: Dansta erkek kıtLığı ! Dansta erkek kıtLığı ! EmptyC.tesi Ağus. 08, 2009 12:36 pm

Very Happy Very Happy Very Happy

Dansta erkek kıtLığı !

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası