Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Terapinin bir arkadaş ile dertleşmekten ne farkı var?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
d3rY@
Moderatör
Moderatör
d3rY@
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : evden :D (ank)
Lakap : şeker :P
Terapinin bir arkadaş ile dertleşmekten ne farkı var? Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: Terapinin bir arkadaş ile dertleşmekten ne farkı var? Terapinin bir arkadaş ile dertleşmekten ne farkı var? EmptyÇarş. Tem. 15, 2009 11:01 pm

Zaman zaman zor günler geçirebilirsiniz ve bu dönemlerde bütün ihtiyacınız iyi bir arkadaşın sizi dinlemesi, anlaması ve yanınızda olup destek vermesi olabilir. Fakat sorunlarınız daha ciddi bir problemden kaynaklandığında arkadaşınızın sizi yargısızca dinleyebilmesi imkansız hale gelebilir.
En iyi arkadaşınız bile bu sorunlar karşısında sizi neşelendirmeye yada aynı sorunu tekrar tekrar konuşmanızdan rahatsızlık duymaya başlayabilir. İşin aslı bazen içinde bulunduğunuz ruh halinde kalmanız, ve konuyu yeterince anlayana kadar tekrar tekrar konuşmanız çok önemlidir.
Terapi duygu ve düşüncelerinizden dolayı yargılanmadan güvenli bir ortam içinde problemlerinizi incelemenize imkan yaratır. Bir psikoterapist bilinç altında yatan sorunlara inebilir ve yaşadığınız bu problemleri neden yaşadığınızı, nasıl değiştirebileceğinizi söyleyebilir ve aşmanız gereken süreçleri geçirmenize destek olabilir. Oysa arkadaşlar bir probleminiz olduğunu unutmanızı ve geçici olarak kendinizi iyi hissetmenize yardım edebilir.
Çiğdem Alper, MA
Psikoterapist

Terapinin bir arkadaş ile dertleşmekten ne farkı var?

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası