Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

40 Milyon Dünyalı Mustafa'yı Dinledi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
KaranLık
Co-Admin
Co-Admin
KaranLık
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : DüşLerin İçinden
Lakap : (Küb)
40 Milyon Dünyalı Mustafa'yı Dinledi Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: 40 Milyon Dünyalı Mustafa'yı Dinledi 40 Milyon Dünyalı Mustafa'yı Dinledi EmptyC.tesi Tem. 11, 2009 2:08 pm

Müzik Dünyası Yepyeni Bir Sesle Tanıştı. Mustafa Yazıcıoğlu...

Müzik dünyası yepyeni bir sesle tanıştı. Mustafa Yazıcıoğlu...

İŞTE MUSTAFA YAZICIOĞLU

Piyanosunuyla yarattığı değerleri internet ortamında paylaşan Yazıcıoğlu'nu My Space sitesinde 40 milyon kişi dinledi. Milyonlarca müzisyenin üye olduğu sitede, Yazıcıoğlu'nu dinleyenler katlanarak artıyor.
Cam filmi ile aracınızı dış etkenlerden koruyun

Uluslararası Beyin Grubu yöneticisi Andrew Hilfenger, dünyanın en zeki 7 usta beyin grubuna Mustafa Yazıcıoğlu'nu da kabul etti.

20'ye yakın kısa film, bir uzun metraj film, iki bilgisayar oyunu efekt müziği, iki profesyonel müzik albüm yönetmeliği (Odea ve Hasan Hüseyin Demirel) bir çok tiyatro oyunu müziği ve yüze yakın besteye imza atan Yazıcıoğlu hakkında müzisyenler düşüncelerini şöyle aktardı: Prof. Dr. Sarper ÖZSAN

Mustafa Yazıcıoğlu, yazdığı müziklerde görebildiğim kadarıyla hafif batı müziğinden, film müziklerinden, New Age türünden ve kısmen Minimalist anlayıştan etkilenmiş. Bu açılardan bakıldığında bilindik öğelerle kurmuş olduğu müziklerinde ilginç renkler bulmuş. Bunları yalın, yapmacıksız bir biçimde harmanlamış. Örneğin, müzikte kullandığı ezgi ile onu destekleyen eşlik partisi zaman zaman kullandığı "karşı ezgi (kontrşan)" öğeleri ve motifler arasındaki küçük boşlukları dolduran bağlaçlar vb., müziklerin kolayca anlaşılmasını engelleyen bir karmaşa yaratmıyor. Hiçbiri birbirini örtmüyor; duyulmasını engellemiyor. Müziği oluşturan bütün öğeler, akvaryum içindeki balıklar gibi kolayca görülebiliyor, duyulabiliyor.

Doç. Dr. Server ACİM

Öğretmenlik sürecinde çok farklı yapıda öğrencilerle tanışma, çalışma fırsatım oldu/olmakta. Yaptığım dersleri hiçbir zaman ders gibi görmedim. Benim için "dersler" birer "yolculuk" idi. "İnsan" denen gizemin sınırlarının çözümlenmeye çalışıldığı ve her an sürprizlerle dolu birer yolculuk. Bu derslerde öğrencilerime "derste vermem" gereken bilgilerin yanı sıra, onlara çeşitli tavsiyelerde bulunur, ders ile bağlantılı konulardaki fikirlerimi pozitif anlamda anlatmaya çalışırım. Onlara müzik konuşunda ilerleyebilmeleri için "ipuçları" veririm. Bu "ipuçları"ndan faydalanarak kendilerini geliştirmelerini arzu ederim. Bunu başaranlar olur; başaramayanlar olur. İşte Mustafa da bu verdiğim "ipuçları"nın içindeki "onu geliştirecek detayları yakalayabilen" ender öğrencilerden birisi.

Atilla ÖZDEMİROĞLU

Mustafa Yazıcıoğlu ilham perileri ile barışıklığı kuşkusuz gerçek bi yetenek genelde minör ve bol kromatik dizelerden oluşan müziği oldukça dinamik. Sound açısından da oldukça başarılı.

Burçin AKTÜTÜN

Müziğin ve sanatın sürekli olarak ucuzlaştırılmaya çalışıldığı bir ülkede inadına, el emeğini, beyin gücünü, birikimini, ruhunu kısacası herşeyini yaptığı işe katarak bu işlerin bu kadar ucuz olmadığını albümdeki tek tek tüm parçalarda açıkça hissettiren sevgili dostum Mustafa'yı canı gönülden tebrik ediyorum… Eline, emeğine, ruhuna sağlık…."

40 Milyon Dünyalı Mustafa'yı Dinledi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası