Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17
 

AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Forum Kuralları....

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
[-İDLE-]
Administrator
Administrator
[-İDLE-]
Cinsiyet: Erkek
---www.acemi.yiz.biz---
Yaş : 30
Kayıt tarihi : 07/06/08
Mesaj Sayısı : 4208
Nereden : Ankara
Lakap : WeBmAsTeR
Forum Kuralları.... Vide
http://acemi.yiz.biz
MesajKonu: Forum Kuralları.... Forum Kuralları.... EmptyC.tesi Haz. 07, 2008 8:10 pm

KURALLAR

Yeni konu açma kuralları (Yeni başlık açmak):

Konu başlığının tamamı BÜYÜK HARFLER ile yazılamaz. Bu tür başlıklı konular silinirler.
Konu başlıklarında birden fazla ünlem işareti ! kullanılamaz ( örnek: Arkadaşlar!!! )
Konu başlığı konu ile ilgisi olmayan kullanıcıları bile kendine çekecek şekilde olmamalı. Örnek: ( Bak bi !, Arkadaşlar bakın. Offfff. Heeeeyy. Aloooo. Yaaaa. Yardım! V.b )
Konu başlığı konuyu özetleyecek nitelikte kısa ve açıklayıcı olmalı.
Yeni bir konu açmadan önce açacağınız konunun başka bir kullanıcı tarafından ya da sizin tarafınızdan daha önce açılıp açılmadığını kontrol etmelisiniz.
Foruma T.C. yasalarına ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar gönderilemez. Hack, crack, warez, mp3 isteği içeren mesajlar; illegal link, içerik ve yazı yollanamaz.Not: Sitemize mp3 konulmuştur yalnız mp3leri alan arkadaşlarımızın dikkatine mp3ler tanıtım amaçlıdır.24 saat içinde silmesseniz sorumluluk bizden çıkmıştır...
Konu ikonlarını kullanmaya gayret ediniz.Konu ikonları konuların içeriklerinin hangi türde olduğunu belirlemeye yararlar.
Konu içeriği açıklayıcı olmalı, derdinizi anlatırken herkesin anlayabileceği şekilde anlatmalı, bilgi verici konular yollarken anlaşılır şekilde yazmalısınız.
Konu oluştururken hangi kategoriye açacağınıza dikkat etmelisiniz.Örnek olarak Oyunlar ile ilgili bir konuyu Oyunlar kategorisine açmalısınız. Her konu için kategorilerimiz mevcuttur. Yinede konuna uygun bir kategori bulamıyorsanız

Cevap gönderme kuralları ( Konulara cevap yazmak ):


Forum sayfamıza gönderilen iletilerden o iletiyi yazan kişi sorumludur.
Herhangi bir konuya cevap yazarken konu dışına çıkan mesajlar yöneticiler tarafından silinir. Konu ile ilgili mesajlar bırakmalı, fikirlerinizi konuya uygun bir şekilde belirtmelisiniz.
Gönderilen her mesaj için mesajı gönderen kullanıcının IP numarası sisteme kayıt edilir IP numarası değişken olsa dahi tüm IP numaraları sistemde kayıtlı olacaktır. Sisteme saldıran, forum huzurunu bozacak davranışlarda bulunan, forum kullanıcıları ve herhangi bir şahıs hakkında aşağılayıcı nitelikte iletiler yollayan kullanıcıların IP numaraları yetkili mercilere ulaştırılır ve hakkında yasal soruşturma başlatılır.
Foruma T.C. yasalarına ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar gönderilemez. Hack, crack, warez, mp3 isteği içeren mesajlar; illegal link, içerik ve yazı yollanamaz.Not: Sitemize mp3 konulmuştur yalnız mp3leri alan arkadaşlarımızın dikkatine mp3ler tanıtım amaçlıdır.24 saat içinde silmesseniz sorumluluk bizden çıkmıştır...
Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir. BÜYÜK HARFLER ile yazı yazmak bağırmak anlamını taşır, bu yüzden gerekmediği sürece BÜYÜK HARFLER ile yazı yazmak yasaktır.
Forum ortamina kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez.
Web siteniz varsa üyelik bilgilerinizde bulunan web sitesi adresiniz haricinde avatarlarınızda, imzalarınızda yada mesajlarınızda site adresinizi kullanarak, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticarî kaygı güden mesajlar yasaktır. Site analizi haricindeki bölümlerde yer verilen linkler sadece eğitim amaçlı ya da konuları destekleyici nitelikte olmalıdır.
Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici resimler dışında resim kullanılamaz. İmzalara resim eklenemez.
Gereksiz ve forumu sohbet ortamina dönüştürecek mesajlar neden belirtilmeksizin silinir.

Avatar kuralları

Avatar boyutlarınız forum tarafından otomatik olarak 150x150 pixellerine getirilir. Bu yüzden avatarım niye küçük ya da neden büyük gibi sorular sormayınız.

Avatarlarınızda, siyasi grafikler.
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı haricinde yabancı ülke bayrakları taşımak.
Pornografi içeren avatarlar kullanmak.
Küfürlü metinler bulunan avatarlar kullanmak.
Abdullah Öcalan, George W. Bush portreleri taşıyan avatarlar kullanmak yasaktır.
Komünizm, Faşizm v.b görüşlerin sembolik değerlerini taşıyan grafikler kullanmak. ( Bozkurt, Orak çengel çapa kürek v.s ). Yasaktır.

İmza kuralları


Yönetim tarafından izin verilen kişiler haricinde hiçbir kullanıcı imzasına resim, grafik yada çok büyük boyutta ve ya çok satırlı yazı ekleyemez.
İmza, politik ya da dini bir mesaj içeremeyeceği gibi buradan verilecek linkler 8. maddeye aykırı olamaz, ticari bir amaç içeremez.Yönetim tarafından izin verilen kişiler haricinde hiçbir kullanıcı imzasında farklı bir sitenin ya da ürünün reklamını yapamaz.
İmzalarda küfür, argo, incitici ve aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz.
İmzalarda birbirinden karmaşık BÜYÜK küçük yazılar kullanmak yasaktır.
İmzalarda birbirinden farklı birçok sayıda renk kullanmak yasaktır.
İmzalarda kullanabileceğiniz karakter sayısı sınırlıdır. Bu yüzden çok uzun yazılar ekleyemezsiniz.
İmzalarda sadece beş satır ve 2 iç linke izin verilir. ( Sadece ekshi.net bünyesindeki linkler. )
İmza fontları en fazka H4 olarak kullanılabilir.
İmzalarda resim kullanilamaz.

Reputation kuralları ( Kariyer, Şöhret, Puanlama, Ünvan - )


Bir kullanıcıya rep puanı verirken, verilen puanı gerçekten hak edip hak etmediğinden emin olunuz. Böylece forum seviyesini ve kalitesini birlikte korumuş oluruz.
Bir kullanıcıya, o kullanıcının arkadaşınız olduğu için rep puanı vermeyiniz.
Rep puanlarını verirken neden rep puanı verdiğiniz hakkında gerçek bir açıklama giriniz.
Rep puanları yüksek olan kullanıcıların rep puanlarını düşürmek, rep puanları düşük olan kullanıcıların rep puanlarını yükseltmek için puanlama yapmayınız.

Genel Kurallar
Katılımcılar yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumlarda ve bilgi alanında mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için sitenin ve forumun arama özelliği kullanılabilir.


Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz, açılması durumunda derhal silinirler.


Başlıkları yazarken başlıktan önce birkaç kelimelik bir açıklayıcı yazmaya özen gösterin.


Başlıklarınızı yazarken "Acele Yardım, Lütfen Bir Bakın, Acil vb." kelimeleri kullanmayınız. Aksi takdirde başlığınız değiştirilir ya da silinir.


Forum Dili


Forum dili Türkçe'dir. Başka bir dil kullanmak çok önemli olmadıkça yasaktır.


Üslup


Türkçe'yi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz. Yazdığınız mesajlarda mümkün olduğu kadar herkesin anlayabileceği tarzda cümleler seçiniz; çünkü konu dahilinde herkes sizin kadar uzman olmayabilir. Büyük harfle yazı yazmak bağırma anlamina gelir ve aşırıya kaçmadan, yalnızca bağırdığınızı ifade etmek için kullanın. Bunun yanında boş, anlamsız ve kısa mesajlar da yazılmamalıdır.


Etik


Forum ortamında genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız. (Size karşı böyle bir durum söz konusu ise kesinlikle foruma cevap yazarak tartışma başlatmayınız ve durumu ilgili mesajın sol alt kısmında yer alan Moderatöre Bildir linki ile forum yöneticilerine bildiriniz.)


Forumlarda lisanslı yazılımların crack dosyaları veya kurulum dosyalarının link olarak verilmesi kesinlikle yasaktır. Sadece ilgili yazılımın resmi web sitelerinin linkleri eğer izin veriliyorsa kullanılabilir.


Mesajlar


Forumun quote (alıntı) özelliği ve attachment (dosya ekleme) özelliği gerekmedikçe kullanılmamalıdır. Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici küçük boyutlu imajlar dışında resim kullanılamaz.


Mesajlarda aleni olarak tartışma ortamı oluşturmak kesinlikle yasaktır. Ve bu konuda uyarı bile yapılmayacaktır. Böyle konular kilitlenebilir, silinebilir ve konuyu açan kişi uzaklaştırılabilir. Bu kuraldaki amaç; böyle bir mesajın kalitemizi düşürmesini engellemektir.


Özel Mesaj yolu ile diğer kullanıcılara reklam içerikli, rahatsız edici mesaj ve site yöneticilerine soru gönderilmesi kesinlikle yasaktır. (Bu tür mesajları bildiriniz).


Veriden tasarruf etmek için, gereksiz özel mesajlarınızı lütfen silin.


Çok gerekli olmadıkça ardarda mesaj atmak yerine "Değiştir" özelliğini kullanarak gereksiz mesaj yığını oluşturmaktan kaçınınız.


Kullanici İsmi


Kullanıcı isminiz herhangi bir domain olmamalıdır. Küfür içermemelidir. Ayrıca çok karmaşık karakterler kullanmamaya çalışınız.


İletiler


İletilerde önemli gördüğünüz bazı başlıkları büyük yazıtipi ile yazabilirsiniz.
Mesajın tümü büyük harf yada kalın karakterde yayınlamaz.YETKİLER


Kayıtlı kullanıcı yetkileri


1. Forumdaki mesajları okuyabilir
2. Foruma yeni konu açabilir.
3. Forumda açılan konulara cevap yazabilir.
4. Anket oluşturabilir, oluşturulan anketlere oy verebilir.
5. Avatar ve imza kullanabilir.
6. Diğer kayıtlı kullanıcılara özel mesaj gönderebilir.
7. Diğer kullanıcılara rep puanı verebilir.
8. Online listesini, üye listesini ve yönetici listesini görüntüleyebilir.
9. Forumda arama fonksiyonunu kullanabilir.
10. Kullanıcılara e-mail gönderebilir.
11. Eklentileri indirip eklenti ekleyebilir.


Kayıtsız kullanıcı yetkileri


1. Forumdaki mesajları okuyabilir.
2. Anketlere oy verebilir.
3. Online listesini, üye listesini ve yönetici listesini görüntüleyebilir.
4. Forumda arama fonksiyonunu kullanabilir.


Yönetici yetkileri:


1. Forum yöneticileri kurallara uymayan, gönderildikleri konu ile bağlantısı olmayan mesajları değiştirme ya da silme hakkına sahiptirler.
2. Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında sistemden belirli bir süre ya da tamamen uzaklaştırılırlar. Yeni üye statüsündeki kişilerin (100 mesajdan az mesaj gönderen kullanıcılar) forum kurallarını ihlal etmeleri ya da davranışları ile foruma uymadıklarının görüldüğü durumlarda, uyarılmaksızın sistemden süresiz uzaklaştırılabilirler.
3. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerine saklıdır ve "ariyet sözleşmesi" gereği her an güncellenebilir. Kurallarda değişiklik olması durumunda kullanıcılar bilgilendirilir.
4. Sitede görev yapan moderatörler, gerekli gördüğünde yukarıdaki kurallara uymayan mesajlarda ve üye hesaplarında gerekli işlemleri yapmakta yetkilidir. Yukarıdaki kurallarda yer almayan konularda takdir hakkı moderatörlerdedir. Önce özel mesaj ile uyarılırsınız. Gerekli değişiklileri yapmakla mükellef olursunuz.
5. Hiç bir yönetici yetkileri dahilinde hareket ettiği sürece hiç bir kullanıcıya açıklama yapma zorunluluğuna sahip değildir. Kullanıcı bilgi almak isterse ancak özel mesaj atarak açıklama isteyebilir, eğer uzaklaştırılmışsa iletişim bölümünden yöneticiler ile iletişim kurabilir.


Gizlilik ilkeleri:


Kişisel bilgileriniz
Foruma üye olmak için girmiş olduğunuz kişisel bilgileriniz (adiniz soyadınız, mesleğiniz, yaşadığınız şehir) siz yayına vermek istemediğiniz sürece sadece forum adminleri tarafından ulaşılabilir olacaktır. Bu bilgiler sadece sitemizle ilgili kullanıcı profillerini belirleme amaçlı kullanılacak, sizin isteğiniz ve bilginiz dışında hiçbir şekilde başka kişi ya da kuruluşlara verilmeyecektir.


Üye adınız (rumuz, nickname) haricinde girmiş olduğunuz diğer kişisel bilgilerinizi istediğiniz an değiştirebilirsiniz.


Üyelik iptali: Forum sayfalarımızın kullanmaktan vazgeçme hakkına sahipsiniz. Fakat üyeliğinizin silinmesini isteyemezsiniz.


Forumda gezinme ve cookie’ler: Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgileriz sadece forum yöneticileri tarafından görülecektir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. (Kullanıcı Adınız hariç) çerezler çerezcikler tarafımızdan kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanılmayacaktır.


Ayrıca


Forumumuz üzerinden alınan herhangi bilgi veya dosyanın doğuracağı problemlerden kullanıcı kendi mesuldür. Forumumuz bir bilgi paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyaları kullanmak özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir.


Kişisel tartışma ve fikirler özel mesaj (PM) ile yapılmalıdır. Bu tip yazışmalar ortalıkta ve görünür başlıklar altında yapıldığı takdirde ilgili başlık kapatılır ve tartışmaya katılan tüm kullanıcılar cezalandırılır, konu devam edemez.


Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir Mesajla karşılaştığınızda lütfen yöneticilere bildiriniz.


Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle açık ya da politika ile ilgili bir resim olmamalı ve kesinlikle bir partinin Simgesi olan logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde üyeliğiniz silinebilir! Bu ilk defa olmuş olsa bile, bu sadece yöneticilerin takdirine kalmış bir şeydir.


Forum hakkında karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz.


Başka bir üye için ağza alınmayacak laflar yada aşağılayıcı cümleler kullanan, yada her türlü forumun huzurunu kaçırmak isteyen kullanıcılar derhal forumumuzdan uzaklaştırılırlar.


Saygın ve ciddi bir ortamda yardımlaşmak, haberleşmek, kendi bildiklerini diğer katılımcılarla paylaşmak isteyen, sitemize ve forum alanlarımıza düzenli katılımda bulunacağı inancını taşıyan konuklarımızı üye olarak aramızda görmek istiyoruz.


Not: Web sitemizde bulunan mp3ler tanıtım amaçladır 24 saat içinde silinmesi rica olunur...


Acemi-Forum Genel Sorumlusu[-İDLE-]

_________________
[center:8e29][img:8e29]https://2img.net/r/ihimizer/img196/4084/tasarmreklamidleacemifo.jpg[/img:8e29]

[color:8e29=blue]
[font:8e29=Comic Sans Ms]
[size=18:8e29][b:8e29]Her Türlü Tema Logo Banner Avatar İmza Yapımlarınız İçin Ulaşınız...

nrllh.celik@hotmail.com[/b:8e29][/size:8e29][/font:8e29][/color:8e29][/center:8e29]


En son [-İDLE-] tarafından Perş. Ağus. 07, 2008 5:34 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Forum Kuralları....

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Acemi Forum Kuralları :: Site Yönetimi -
Powered by phpBB © Acemi Forum
Copyright © 2007 By [-İDLE-] & adegerli33