Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yoklama Kağıtlarında Adsızlığım

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
KaranLık
Co-Admin
Co-Admin
KaranLık
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : DüşLerin İçinden
Lakap : (Küb)
Yoklama Kağıtlarında Adsızlığım Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: Yoklama Kağıtlarında Adsızlığım Yoklama Kağıtlarında Adsızlığım EmptyC.tesi Nis. 25, 2009 12:53 am

Yoklama Kağıtlarında Adsızlığım 634da4f7b0f998e62bc2965ln8

Yoklama kâğıtlarında bırakılan yalnızlığıma son verip çelme takıyorum sesime…

Ses’im düşer nefesime. Ve bozgun yemiş bir kente salı veririm doğrularımı. Öylesine diye karalayabileceğ im tek kıpırtı gölgem.

Gölgem bile gri. Yüzü de yok ki gölgemin. Bakıp bakıp ağlasam. Tükürsem gözlerime de feri kaçsa ta şurama.

İçlensem de sonra oturup ölüler kentine şiirler yazsam adsızlığımla.

Duvarlar olması gerektiği gibi soğuk. Perdelerse hep kapalı. Gazete sayfalarıyla bütünleşen cam’larsa hep kırık dökük. Unutulmasın diye teksir kâğıtlarının en uca sıkıştırılan dipnot’un hatırlattığı acı kadar gereksiz bir ayrıntıyım ben.

Bir ölünün mezar taşına neden özenle yazılır doğum tarihi? Ve en alta kazılır ölüm tarihi. Kim bilmek ister ki ölenin kaç yaşında olduğunu? Ya da kaç yıl yaşadığını?

Biçimsiz yazıyorum her yazılanı.

Ki adım yoklama kâğıtlarında en önemsiz olanıydı. “Bur da” diyebiliyorum en çok. Sonra kısılıyorum sesimi. Arka sıralara atıyorum varlığımı.

Arka sokaklardan geçiriyorum ayaklarımı. Tanımasın kimse kim olduğumu. Kim olduğumun bilmem kaçıncı sorgusundayım hala.

Bilinmezlikteyim. Karanlığın tam ortasına bırakıyorum nezaketsiz bedenimi... Çık diyor karanlık içimden. -Çık! Karanlığa bile dar geliyor gözlerim. Ya şimdi ben hangi cadde de nefes eskiteceğim ki?

Her yanıma dar geliyor kadife düşler.

Yoklama kâğıtlarında karalanan adım mıydı yoksa adsızlığım mıydı beni halden hale sürükleyen?

Yoklama Kağıtlarında Adsızlığım

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası