Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Evlendiğiniz kişinin tapusu sizin mi oluyor? ( ÜnLüLer iLe diyaLogLar )

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
zerOneStyLeNT
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
zerOneStyLeNT
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Kimsenin qöremediqi qidipte dönemediqi yerden ....
Lakap : zerOne
Evlendiğiniz kişinin tapusu sizin mi oluyor? ( ÜnLüLer iLe diyaLogLar ) Vide
MesajKonu: Evlendiğiniz kişinin tapusu sizin mi oluyor? ( ÜnLüLer iLe diyaLogLar ) Evlendiğiniz kişinin tapusu sizin mi oluyor? ( ÜnLüLer iLe diyaLogLar ) EmptyC.tesi Mart 14, 2009 11:26 am

Evlendiğiniz kişinin tapusu sizin mi oluyor? ( ÜnLüLer iLe diyaLogLar ) 4773b3f4ec1e314c841bb8ezd5
Bir süre önce Yeşim Salkım'ın "Tapusu bende" diyerek tartışmaya açtığı evlilikte sahiplenme konusunu, Hülya dergisi yeniden gündeme taşıdı: Evlendiğiniz kişi tapulu malınız, evlilik cüzdanı da tapunuz mudur?.

atv'nin yeni bombası 'Hayatım Sana Feda' adlı dizide, evli bir erkeğin yaşadığı tek gecelik ilişki, şimdilerde herkesin dilinde... Başrolünü Tamer Karadağlı, Deniz Uğur Sonat ve Asu Emre'nin paylaştığı dizide; Karadağlı'nın, Asu Emre ile bir gecelik ilişki yaşaması, ünlü şarkıcı Yeşim Salkım'ın eşi İlker İnanoğlu için söylediği 'tapusu bende' sözünü akıllara getirdi. Bu iddia; 'evlendiğiniz kişi tapulu malınız mıdır?' tartışmasını başlattı...

Evlendiğiniz kişinin tapusu sizin mi oluyor? ( ÜnLüLer iLe diyaLogLar ) A73c16b3bb1beb4f801da9dlk3
Yaşar (Şarkıcı)
Ev miyim, arsa mıyım? Neyin tapusu? Kaldı ki, sen adamı tapu gibi görürsen o da 'kaçak inşaat yapma hakkını' görür. Eğer bir ilişkiden söz ediyorsak; sahiplenmeyi anlatmak için bundan daha kötü bir tabir olamaz! Buna ilişki diye bakıyorsanız, söylenecek fazla bir şey yok

Evlendiğiniz kişinin tapusu sizin mi oluyor? ( ÜnLüLer iLe diyaLogLar ) 41f637b06c13b243a5e7024tc1
Tuğba Karaca (Model)
ßen nikahtan sonra evlilik cüzdanımı havaya kaldırdığımda ertesi gün gazeteler 'tapusu bende' diye cüzdanı kaldırdığımı yazmışlar. Aslında öyle bir şey söylemedim. Sadece havaya kaldırıp kızlara gösterdim. Sahiplenmek konusuna gelince, bu hassas bir konu... Anlamı; mutluluğunu da mutsuzluğunu da sahiplenip, paylaşabilmek olmalıdır. Yoksa, "O artık benim kocam, onun her şeyine karışma hakkına sahibim" değil. Bu tarz sahiplenme insanı yıldırabilir.

Evlendiğiniz kişinin tapusu sizin mi oluyor? ( ÜnLüLer iLe diyaLogLar ) 04f7312c121fe145a971dadix8
Mehmet Akif Alakurt (Oyuncu)
Bir kadını ilgiden ve sevgiden yoksun bırakırsan, başkasına yönelmesine neden olursun. Bu erkek için de böyle. 'Tapusu bende' lafını kimin ve nasıl söylediği de çok önemli. Benim birlikte olabileceğim kriterlere uygun bir kadın bunu söylüyorsa, bilirim ki bu sözünün altında her zaman benim yanımda olacak bir kadın vardır. Beni sevecek, derdimi bilecek, bana güvenecek bir kadın...

Evlendiğiniz kişinin tapusu sizin mi oluyor? ( ÜnLüLer iLe diyaLogLar ) 34ef1d6b80a17b4cbc5100evz1
Deniz Uğur ( Oyuncu )
Bu 'tapu' görüşü, sanırım 'gözde bekar'lardan birini nikah masasına oturtan kadınlar arasında popüler! Biliyorlar ki, adamın etrafındaki kadın sayısı evlenince azalmayacak. Bu yüzden nikah defterini silah olarak görüyorlar. 'Tek eşliliğe inanmıyorum' diyenler, her geçen gün artıyor. 'Tapu' görüşü de bunu destekliyor: "Onunla herkes her şeyi yapabilir, ama tapusu bende" gibi bir yaklaşım... Aidiyet, ilişkiyi sürdürme motivasyonu gibi görülüyorsa da ütopik bir düşüncedir. 'Boşanmak için evlenmek' görüşü günümüzde yaygın. Adamla nikahlanmak 'tapu' sayılıyorsa bir açıdan doğrudur: Boşanırken, 'tapu'nun ederi ortaya çıkacaktır...

Yeşim Salkım (Şarkıcı)

Bizim gibi medyatik insanların evlilikleri göz önünde olduğu için her taraftan tehlikeye maruz kalabiliyoruz. Ben, 'Her şeyiyle evliliğe sahip çıkıyorum' demek istiyorum. O sözün altında içten içe bir gururlanma da yok değil. "Bu insana böyle sorular soruyorsunuz, ama o eş sıfatıyla beni seçmiş ve yanında oturuyorum" gururu var. Erkekler 'tapusu bende' cümlesinden rahatsız olabilir ama bunu kabullenerek evlenirler.

İlkim Öz Tan (Evlilik terapisti)

Toplumumuzda evlilik, kadın için bir statüyü temsil ediyor. Nedense evlenmek için kadınlar çaba gösterir, erkeklerse kaçar. Burada 'tapusu bende' sözü iki anlam ifade eder. Birincisi "Artık evli statüsündeyim", ikincisi "Bir adamı evliliğe ikna ettim." Türk kadınının genetik şifrelerinde korumak, sahip çıkmak var. Çocuğuna yaptığı gibi, eşine de yapıyor bunu. Ama cüzdanla kimse kimseye sahip olamaz. Baskı ne kadar çoksa erkek o kadar kaçmak isteyecektir. Hata; eşi sahiplenmek ve malı-mülkü olarak görmek.

Cezmi Ersöz (Yazar)

Bu sözün altında büyük bir yalnızlık ve güvensizlik yatıyor. Birincisi güvensizlik, ama asıl neden; ilişkiler, satın alma, yani alışveriş mantığına dayanıyor. Aslında durumu 'sahiplenmek' değil de 'sorumluluk almak' diye nitelendirmek daha doğru. Zor zamanında destek vermek ve onunla olmaktan mutluluk duymaktır. Siz ilişkilere bir alışveriş gibi bakarsanız, bir gün ortaya daha paralı biri çıkar ve o tapuyu alır. İnsanlar nesne değildir, alınıp satılmaz. İlişkiler, insanların eşit rızalarına dayanmalıdır. Ancak rızanın olduğu yerde sevgi ve anlayış vardır.

Emeğe SAygı Lütfen Okuyup Geçmeyelim ..

Evlendiğiniz kişinin tapusu sizin mi oluyor? ( ÜnLüLer iLe diyaLogLar )

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası