Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Erdoğan'a Başbakan olduğunu hatırlattım"

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
**p£r!kIzI**
Asistan
Asistan
**p£r!kIzI**
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Ankara
Lakap :
"Erdoğan'a Başbakan olduğunu hatırlattım" Vide
MesajKonu: "Erdoğan'a Başbakan olduğunu hatırlattım" "Erdoğan'a Başbakan olduğunu hatırlattım" EmptySalı Mart 03, 2009 10:38 pm

****** grup toplantısında Sinop mitingindeki sözleri nedeniyle davalık olduğu Erdoğan'a yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Deniz ****** ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a üslup ayarlaması yapma ihtiyacı hissettiğini bunun da yararlı olduğunu sandığını'' ifade ederek ''Başbakan başbakan olduğunu böylece hatırlama fırsatı buldu'' dedi.

****** partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada geçen hafta açıkladığı 7 maddelik ekonomiye yönelik önlem paketine işaret ederek orta vadeli yeni bir mali program ilan edilerek Türk Lirasının aşırı değerlenmesinin önlenmesi ve maliye politikasında esneklik getirilmesini teklif ettiklerini anımsattı. ****** ''Bu madde Hükümet öngördüğü için değil ekonominin serbest düşmesinin doğal sonucu olarak kısmen hayata geçmiş Türk Lirası değerini kaybetmeye başlamıştı. Başbakan söylediğim 7 maddeye dokunmuyor ekonomik hamaset yaparak 'Türk Lirasını değerli kılacağız Türk Lirasının değeriyle oynatmam' diyor ama üçte biri gitti. Senin önlem almadığın dönemde Türk Lirasının değeri serbest düşüşle gidiyor zaten'' diye konuştu.

''SAYGI GÖRMEK İSTİYORSAN SAYGI GÖSTERECEKSİN''

Önerilerinin kamuoyunda ilgiyle karşılandığını iyi niyetli üzerinde düşünülmesi gereken bir anlayış olarak görüldüğünü dile getiren ****** ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın birdenbire üslubunu bozduğunu çok sinirli asabi şekilde Mardin'de ''Ne biliyorsanız söyleyin uygulamazsam siyaseti bırakırım'' dediğini anımsattı.

****** Erdoğan'ın 2 gün sonra ''çok yakışıksız bir üslupla yaklaşımlarına cevap vermeye çalıştığını'' önü sürerek sözlerini şöyle sürdürdü:

''(40 fırın ekmek yemeliymişiz ehlinden ekonomiyi öğrenmeliymişiz biz kim oluyor da bunları söylüyormuşuz sana ne...) Çağıran sensin anamuhalefet partisinin genel başkanıyım işimiz bu... Bu konularda çalışıyoruz. Bunlara söylenecek çok laf var ama derdim o değil. Ekonomi uzmanı olmuş Türkiye'nin hali ekonomik kriz ortada ağzını açıp söylediği tek laf yok ona buna sataşıyor. Bunun üzerine ben de Başbakan'a bir üslup ayarlaması yapma ihtiyacı hissettim. Başbakan'ın üslubuna yönelik bir değerlendirme yaptım. Sanıyorum yararlı oldu. Başbakan bundan telaşlandı 'Ben başbakanım benim de söyleyeceklerim var ama şimdi söylemeyi uygun görmüyorum' dedi. Ben de bundan çok memnun oldum. Çünkü Başbakan başbakan olduğunu böylece hatırlama fırsatı buldu. Başbakan'a başbakanın üslubunun farklı olması gerektiğini öğretmiş olduk.

Başbakan bize çok saygısız kırıcı üslupla içindeki nefreti kızgınlığı olumsuzluğu yansıtan bir anlayışla hakaretamiz şekilde cevap vermeye kalkıyor. Ciddi konuşuyor ben görevimi yapıyorum. Sen de görevini yap. Topluma karşı sorumluyuz ciddi sorumlu ol. Bu kızgın üslubunu kimse dinlemek zorunda değil. Saygı görmek istiyorsan saygı göstereceksin.''

''DEĞERLENDİRMEMİN HAKLILIĞINDAN ŞÜPHE DUYMUYORUM''

"Maganda üslubu Başbakan'a yakışmıyor'' dediğini anımsatan ****** Başbakan'ın kişiliğiyle ilgili bir nitelemede bulunmadığını ancak hareketleri sözleri ve üslubuyla ilgili değerlendirme yaptığını yapacağını dile getirdi. ****** ''Yanlış yaptı mı cevabını alır. O bize neler söyledi ben hiç kılımı bile kıpırdatmadım'' dedi.

****** Erdoğan'ın ''CHP'nin cibilliyeti yok'' dediğini tespih çeker gibi ''alçaktır şerefsizdir'' laflarını diline pelesenk ettiğini kendisine ''40 fırın ye öğren de gel'' söylemini kullandığını belirtti.

Erdoğan'ın CHP'lilerin bir kanun maddesinde çok önerge vermesi üzerine ''Siyasi ahlak ve etikten uzak bunlar'' Sinop Boyat Tünelinin açılışında AK Parti'li bir görevliye ''Beni şimdi küfrettireceksiniz'' dediğini iddia eden ****** şöyle konuştu:

''Vatandaşlara 'askerlik yan gelip yatma yeri değildir' dedi Mersin'deki çiftçiye 'lan terbiyesizlik yapma ananı da al git'' dedi 'Satılık böbrek' diye pankart açan vatandaşa 'Burası sakatatçı değil' dedi çiftçinin durumunu soran bir vatandaşa 'Bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak' dedi bir gazeteciye 'Ya sev ya terk et' 'Bunlar kedileriyle köpekleriyle yatar kalkar' dedi. Bir Başbakan'ın üslubundan örnekler... 'Oraya üç nokta koyuyorum' dedi.

Bu üsluba -kendisine demiyorum ben demiyorum diyen der- maganda üslubu demekten daha doğal ne olabilir? Almanya'da yanında büyükelçi herkesin bağrı yanmış paraları kaptırmışlar şikayet eden birisini duyunca 'söyleyin şu sahtekara ne istiyormuş' dedi büyükelçiyi de yuhalattırdı. Şimdi böyle bir üsluba yönelik yaptığım değerlendirmenin haklılığından zerrece kuşku duymuyorum.''

"Erdoğan'a Başbakan olduğunu hatırlattım"

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası