Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

****** polemik düzeyini düşürdü: Erdoğan adam değilsin

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
3f3
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
3f3
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : ankara/ napcan gelcen mi? :D
Lakap : Efelerin EFEsi
Baykal polemik düzeyini düşürdü: Erdoğan adam değilsin Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: ****** polemik düzeyini düşürdü: Erdoğan adam değilsin Baykal polemik düzeyini düşürdü: Erdoğan adam değilsin EmptyC.tesi Şub. 28, 2009 5:36 pm

CHP Lideri Deniz ****** partisince Sinop'ta düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a ağır ithamlarda bulundu. Erdoğan'a iktidar olmuşsun ama adam olamamışsın diyen CHP lideri, "Bana öyle geliyor ki kırk fırın ekmek yesen de adam olamazsın" ifadelerini kullandı.

İşte ******'ın konuşmasından bir bölüm...

- Başbakan bir çaresi varsa söyleyin, uygulamazsam siyasi hayatımı bitiririm dedi. Ben de dedim ki, senin çare bulmanı istiyorum dedim.

- Bende bu konuda uygulayıcı gerçekçi ayağı yerde 7 tane teklif yaptım. Bu teklifi ekonomiyle ilgili çevreler, iş dünyası, esnaf kuruluşları, çok doğru çok önemli diye karşıladı.

- Bende merakla bekliyorum başbakan ne söyleyecek acaba?

- Çıkmış demiş ki, siyasi hayatımı bitiririm demek ne anlama geliyor? İçinde bir gerilim var kavga etme ihtiyacı var. En normal konuyu konuşurken dahi çareyi söyle uygulamazsam siyasi hayatımı bitiririm diyor.

- Çareyi söyledik, bekledik iki gün çıksın bir şey söylesin. Dünyada krize tedbir almayan bir tek Türkiye kaldı. Sadece Türkiye'de başbakan meydan meydan dolaşmakla övünüyor. ABD, Fransa, İtalya her yer yapıyor. Sende yap ilan et. İşsizlikten kırılıyor insanlar. Aileler intihar etmeye başladı.

- Kasım sonu itibariyle işinden ayrılan insan sayısı resmi rakama göre 645 bin. İşsiz olmakla, işten çıkarılmayı birbirinden ayırmak lazım. Bir insan işinden uzaklaştırıldığı zaman o büyük bir şoktur. 645 bin işinden çıkarılmış insan sayısı, akşam eve ekmek götüremez hale birden düşmüş insan sayısı. Türkiye'nin ana meselesi bu.

- Söyledik 7 tane madde. Sonra çıktı, "Hadi sen işine bak" dedi. Benim işim milletin derdi. Kırk fırın ekmek yesende iktidara gelemezsin diyor, bu neyin cevabı? İşsizliğe çare demiş, bende çaremi söylemişim, çareye karşı da söylediği laflar.

- Bu üslup maganda üslubu. Bu üslup başbakan üslubu değil. Biz ******'ün, İsmet İnönü'nün üsluplarına alışığız. Ne söylediğini bilmeye alışığız. Bu külhanbey maganda üslubu ona yakışıyor olabilir, ama T.C. Başbakanı'na yakışmıyor.

- Bana diyor ki kırk fırın ekmek ye iktidara gel. İçimden geçen şu. Bak sen iktidar olmuşsun ama adam olamamışsın. Bana öyle geliyor ki kırk fırın ekmek yesen de adam olamazsın.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası