Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

******: Hükümet Medyayı Sindirme Planı Uyguluyor Demokrasi Tehlikede

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
**p£r!kIzI**
Asistan
Asistan
**p£r!kIzI**
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Ankara
Lakap :
Baykal: Hükümet Medyayı Sindirme Planı Uyguluyor Demokrasi Tehlikede Vide
MesajKonu: ******: Hükümet Medyayı Sindirme Planı Uyguluyor Demokrasi Tehlikede Baykal: Hükümet Medyayı Sindirme Planı Uyguluyor Demokrasi Tehlikede EmptyPtsi Şub. 23, 2009 11:37 am

CHP Genel Başkanı Deniz ******, Adana Mitingi Sonrasında Ankara'ya Dönüş Yolunda Doğan Grubuna Kesilen 826 Milyon Tl'lik Vergi Cezasıyla İlgili Olarak Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu.

CHP Genel Başkanı Deniz ******, Adana Mitingi sonrasında Ankara’ya dönüş yolunda Doğan Grubuna kesilen 826 milyon TL’lik vergi cezasıyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.
"Doğan Grubuna yönelik vergi cevası bir çökertme, sindirme harekatıdır" diyen ******’ın Hürriyet’e özel değerlendirmeleri şöyle: Gelişmeler karşısında tavrımı ortaya koyuyorum. Her hangi gruba yönelik bir yakınlık içerisinde olduğum için değil bu tepkim. Tam tersine çekmediğim kalmamıştır benim, sizin gruptan, sizin grubun gazetelerinden. En büyük sıkıntıları siz yaşatmışsınızdır. Ama bu ayrı bir olaydır! Şimdi ben demokrasinin tehlikeye girmekte olduğunu görüyorum. Türkiye’de gerçekten bir demokrasi tartışmasını ve sorgulamasını zorunlu kılan bir tablo ortaya çıkmıştır. Başbakanın üslubu bunun bir parçasıdır, seçimleri kazanmak için yapılan uygulamalar bunu bir parçasıdır. Yargının siyasi baskı altına alınmaya yönelinmesi, dikatörlüklerde tanık olduğumuz yargılama tablolarıyla Türkiye’nin sindirilmek istenmesi bunun bir parçasıdır.

Önce tehdit sonra uygulama

Şimdi de doğrudan medyaya yönelik sindirme çabalarına tanık oluyoruz. Önce, sözlü ifade edildi; sonra da tehdit olarak yönelindi, şimdi de uygulmaya konuldu. Benim için bu olay "Şu gurup, bu grup" olayı değildir. Ben vatandaşın gerçeği öğrenme hakkında sahip çıkmaya çalışıyorum. Ve medyanın pek çok haksızlığına maruz kalmış biri olarak bunu söylüyorum. Demokrasi başka şekilde olmaz. Haksızlıklar yapılıyor, yapılır. Ne yapalım! Yani ben bu son olayda (Sevigen olayı) haksızlık yapıldığını biliyorum. Ama ne yapalım böyle bu iş. Demokrasinin ve basın özgürlüğünün sorunlarının düzeltilmesinin yolu, daha fazla basın özgürlüğünün sağlanmasıdır. ******, Adana mitinginde ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Başbakan bunaldı

Deniz Feneri dava sürecine Başbakan’ın denetiminde olmayan gazetelerin bir kısmı ilgi gösterdi. Ve Başbakan bunaldı. "Siz misiniz Deniz Fenerini yazan. Ben de size ne yaparım görürüsünüz" dedi. Şimdi hiç bir hukuk devletinde olmaması gereken zulüm niteliğinde mali uygulamalar başladı. Bu uygulamalar da artık laf olmaktan çıktı, açıkça uygulanmaya başladı.

Çanına ot tıkarsan

Sen Türkiye’nin vergi rekortmeni bir gruba ’Vergi kaçakçığı yapıyorsun’ diye ceza kesiyorsun. Bir demokratik ülkede böyle bir şey olabilir mi? Hukuk devletinde, sen böyle yaparak demokrasiyi ve hukuku işlemez hale dönüştürüyorsun. Peki demokrasi ne öyleyse! Seni işine gelmeyenlerin çanına ot tıkar, boğazını sıkarsan konuşamaz hale getirirsen, demokrasiden söz etme imkanı kalır mı? Türkiye’de medya 7 yıl öncesinden daha özgür değil. Gazeteler ve TV’ler iktidar karşısında doğru bildiklerini söylemesinler diye, her türlü baskıyı görüyor. Türkiye’de yolsuzluklar hızla artıyor. Padişah dönemlerinin hafiye teşkilatlarını hatırlatan uygulamalar oluyor. İki kişi bile bu iktidar karşısında yüreğini birbirine rahatlıkla dökemiyor. Telefonlar dinleniyor.

******: Hükümet Medyayı Sindirme Planı Uyguluyor Demokrasi Tehlikede

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası