Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
**p£r!kIzI**
Asistan
Asistan
**p£r!kIzI**
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Ankara
Lakap :
Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? Vide
MesajKonu: Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? EmptyPtsi Şub. 16, 2009 5:40 pm

Genç kadın tam kapıdan dışarı çıkmak üzereyken durdu. Döndü ve arkasından ona bakmakta olan genç adama buruk bir ifadeyle baktı.

“Farkında mısın bilmiyorum?” dedi. “Benden aynan olmamı sen istedin. Aslında çokta yalnız değilsin bu konuda! Bugünler de kim çevresinde aynadan başka bir şey istiyor ki? Herkesin tek isteği karşısındakinin kendisine kendisini yansıtması. O da başkalarını başkalarına yansıtırken. Yansımaların yansımaları. Yankıların yankıları. Ne bir başı var ne bir sonu. Ne de bir amacı. Kabul etmelisin ki ben sana ne istiyorsan onu verdim. Sen neysen ben de o oldum. Tam benden istediğin gibi. Ama şimdi...! ”

Boğazında oluşan düğüm ona sözlerini bitirmesi için izin vermedi. Kendini kapının dışına atıp kapıyı çekti. Merdivenleri koşar adımlarla inip sokaktaki kalabalığın içine karıştı. Kalabalık onu nereye sürüklediyse karşı koymaksızın o tarafa doğru yürüdü bir süre. Kalabalıklardan kurtulduğunda ise yeni yağmaya başlayan yağmurun onu nasıl da rahatlattığını hissetti. Sırf bu yüzden nereye yürüdüğünü hiç umursamadan yürümeye devam etti. Adımları en sonunda onu bir parka ulaştırdı. Üstü kapalı bir bank bulup oturdu. Bir süre etrafını izledi. Yer yer oluşmuş küçük su birikintilerini kızıla çalan kurumuş sarı yaprakları. Koskoca parkta hızını gitgide artıran yağmur yüzünden birtek o vardı.

Yalnızlığını fark etmesi ve biraz olsun rahatlayıp sakinleşmesiyle birlikte beyninde yine her zaman olduğu gibi bir sürü soru cümlesi uçuşmaya başlamıştı. Aklına takılan ilk soru “Neden çıkmadan önce ona o sözleri söyleme ihtiyacı hissettin?” oldu. Sahi neden o sözleri ona söyleme ihtiyacı hissetmişti ki? Bunları söyleyerek ona neyi kanıtlamaya çalışmıştı? Onun kendisinden aynası olmasını istemiş olması neyi ispat ederdi ki? Başkaları insana vereceği kararlar için sadece seçenek sunmaz mıydı? Kararı insan her zaman kendisi vermez miydi? O da ondan bunu isteyerek ona bir seçenek daha göstermişti. Ama yaptığı seçim kendi seçimi değil miydi? Diğer alternatifler yollar yerine onun istediği yolu kendisi seçmemiş miydi? Kendini bu son noktaya bireysel tercihleri getirmemiş miydi? Kendini tamamen ona teslim eden içindeki benden vazgeçen kendisi değil miydi? Kişisel arzularından onun için vazgeçen aşkı için benliğini feda eden kendisi değil miydi? Bu soruları karşısında daha fazla dayanamadı kendisinin bile zor duyabileceği bir sesle “Beni her zaman sevsin istemiştim” diyebildi. Bu cümlenin ardından aklına takılan son soru belki de onun bu deneyimi yaşamasının esas nedeniydi!

_ÇatLak_
Asistan
Asistan
_ÇatLak_
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : TÜRKİYE / ANKARA
Lakap : Paşa
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: Geri: Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? EmptyPaz Şub. 22, 2009 12:05 pm

EER seviorsa herşeim die biliorsa evet
**p£r!kIzI**
Asistan
Asistan
**p£r!kIzI**
---www.acemi.yiz.biz---
Lakap :
MesajKonu: Geri: Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? EmptyPaz Şub. 22, 2009 12:20 pm

sevilmek için bence bişi yapması gerekmiyo
_ÇatLak_
Asistan
Asistan
_ÇatLak_
---www.acemi.yiz.biz---
MesajKonu: Geri: Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? EmptyPaz Şub. 22, 2009 12:22 pm

Tamam yaf kzma Gerekmesin bari Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
**p£r!kIzI**
Asistan
Asistan
**p£r!kIzI**
---www.acemi.yiz.biz---
Lakap :
MesajKonu: Geri: Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? EmptyPaz Şub. 22, 2009 12:24 pm

kızmadım yaa ama sevilmek için gerekli olacak bişeyin olduğunu sanmıyorum
_ÇatLak_
Asistan
Asistan
_ÇatLak_
---www.acemi.yiz.biz---
MesajKonu: Geri: Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? Bir insanın sevilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerekli miydi? EmptyPaz Şub. 22, 2009 12:32 pm

sen öle diosan öledir aşkımm

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası