Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Çağlar, İTO Seçiminde 'Joker' Oldu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
**p£r!kIzI**
Asistan
Asistan
**p£r!kIzI**
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Ankara
Lakap :
Çağlar, İTO Seçiminde 'Joker' Oldu Vide
MesajKonu: Çağlar, İTO Seçiminde 'Joker' Oldu Çağlar, İTO Seçiminde 'Joker' Oldu EmptyPaz Şub. 15, 2009 3:10 pm

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Çağlar, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Seçimlerinin "Joker"i Olarak Öne Çıktı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Çağlar, İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimlerinin "joker"i olarak öne çıktı.
İTO Başkanı Murat Yalçıntaş’a karşı başkan adayı ismi açıklamadan mücadele eden Mehmet Yıldırım ve arkadaşları, seçimi kazanmak için en kritik isim olarak İbrahim Çağlar’ı görüyor.

Çağlar’ın eşi bizden

Mehmet Yıldırım’ın ’ağabeylik’ yaptığı ekibin önde gelen isimlerinden Nurettin Taşpınar, seçimlerde başkan adayı ismi açıklayamalarını, "Adayımızı biz biliyoruz. Şimdi o ismi açıklarsak her şeyin seyri değişir. Kendi meslek komitesinden seçilmesi bile tehlikeye girebilir" diye izah etti. Tanımladığı bu riskin en son 2005 yılındaki seçimde İbrahim Çağlar’ın şahsında gerçekleştiğini hatırlatan Taşpınar, ’Çağlar size nasıl bakar, hiç görüştünüz mü?’ sorusunu "Çağlar için bir şey diyemem ama Çağlar’ın eşi bizden, bizi destekliyor. Bizde de eşlerin sözü önemlidir" diye yanıtladı. Eski İTO Başkanı Mehmet Yıldırım ise ’ağabeylik ettiği’ muhalif ekip adına "Benim meclis başkanı olmam bile o kadar önemli değil. Ben İbrahim Çağlar’ı severim, o da beni sever, sayar. 2005’teki seçimde de bana ’sen meclis başkanı ol, İbrahim başkan olsun’ demişlerdi. Ben o zaman bunu kabul etmedim. Şimdi bu formüle ’olabilir’ diyorum. Çünkü makul bir koalisyona yol açar ve hem İTO için hem de memleket için iyi olur" dedi. Yıldırım, İTO’da kendi başkanlığı döneminde, Çağlar’ı İDTM A.Ş. yönetimine aldığını, yönetim kuruluna hazırladığını ve kendisine o dönemde de güvendiğini belirtti.2005 yılında yapılan İTO seçimlerinde, Mehmet Yıldırım yönetimine karşı yarışan ekibin başkan adayı İbrahim Çağlardı. Çağlar o seçimlerde, Yıldırım ve arkadaşlarının etkili çalışması sonucu kendi meslek komitesinden seçilememişti. İTO geleneklerine göre, kendi meslek komitesinde seçim kazanamayan kişinin başkan adaylığı ’etik’ olmadığı için de Çağlar ve arkadaşları Murat Yalçıntaş’ı başkanlığa aday göstermişti. Yalçıntaş böylece İTO’nun başkanı olmuştu.

Şimdi ne olacak

İTO’da 23 Şubat’ta meslek komiteleri ve 254 kişilik yeni İTO meclisinin üyeleri seçilecek. Bu seçimin ardından yeni İTO yönetim kurulu üyeleri ve başkanı için yoğun bir çalışma başlayacak. Yeni meclisin ilk toplantısı 28 Şubat’ta yapılacak ve bu toplantıda yeni yönetim kurulu üyeleriyle, başkan seçilecek.

Yalçıntaş: Hiçbir yönetim kurulu üyemle sorunum yok

İTO’da 2005 yılında oluşan yönetim kurulundaki 11 kişiden 3’ünün yeni dönemde Murat Yalçıntaş ile birlikte olması beklenmiyor. Bu isimler; Bülent Barlak, Ferruh Gök ve Ali Kopuz. Son olarak yönetim kurulu üyelerinden Şaban Dişli de muhalif kanadın düzenlediği toplantıda görüldü. İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Başkan Vekili İbrahim Çağlar ile yeni dönemde birlikte olup olmayacaklarına yönelik soruyu şöyle yanıtladı: "Benim hiç bir yönetim kurulu üyemle ya da meclis üyemle sorunum yok. İTO’nun tüm yönetim kurulu üyeleriyle ve meclis üyeleriyle gayet iyi ilişkilerim var."

Çağlar, İTO Seçiminde 'Joker' Oldu

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası