Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
adegerli33
Administrator
Administrator
adegerli33
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : ANKARA
Lakap : Mersinli
Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt... Vide
http://acemi.yiz.biz/
MesajKonu: Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt... Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt... EmptyCuma Şub. 06, 2009 5:56 pm

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt... 12036
Başbakan Erdoğan, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Başbakan açıklasın. Ekrem Tosun'u tanıyor mu?'' sorusunu sert sözlerle yanıtladı.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da, partisinin "49. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı"nda katıldı. Erdoğan konuşmasında CHP'ye sert çıktı. CHP'li Kılıçdaroğlu'nun bir çok kez tekrarladığı ''Ekrem Tosun'u tanıyor musun?'' sorusuna cevap verdi.
"EKREM TOSUN'U TANIYOR MU SORUSUNA YANIT"
Başbakan Erdoğan, "Siyaseti polemikle, iftira ile yürütmeye çalışanlara hizmetle, yatırımla cevap veriyoruz. Çünkü yalan, iftira ile bu süreci sürdürmek isteyenler var. İşte bi tane de İstanbul'a göndermişler. Bugün filanca Başbakan'ın nesidir diye soruyor. Ben bilmiyorum. Söyle bakıyımda bende tanıyım. Böyle bir şey olur mu? Ben ne biliyim, tanımıyorum, etmiyorum. Bunların akıl hocaları nereden ithaldir bilemiyorum. Senin projen var mı söyle? Bu adamın benimle alakası varsa söyle... Biz bu bulaşık işlerde yokuz. Siz bu bulaşık işlerdesiniz. Siz benim muhatabım değilsiniz ama bu iftiralara dayanamıyorum.''
"İÇERDE VE DIŞARDA EZBERLERİ BOZDUK"
Erdoğan,"Hiçbir zaman bir bölgenin, bir zümrenin, bir çıkar grubunun partisi olmadık olmayacağız. Biz Türkiye'nin partisiyiz. İddiamız Türkiye kadar büyüktür. Biz başkaları ne der diye korkan bir ürkekliğin içinde olmadık. Biz Türk milletine inandık. Bu inanç sayesinde yapılamaz denilenleri yaptık ve içerde, dışarda tüm ezberleri bozduk. AKP'nin tökezlemesini bekleyenler beyhude bir bekleyiş içindedir. AKP'nin milletten kopmasını bekleyenler boşuna bekler. Boşuna kürek sallarlar. Bugüne kadar kalbimiz daima Türkiye için çarptı. Bundan sonra da böyle olacak" diye konuştu.
CHP'NİN ÇARŞAF VE MAHALLE EVLERİ AÇILIMI
CHP'nin çarşaf ve mahalle evleri açılımını da eleştiren Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:
"Değişime alışamayanlar anlayamayanlar var. Türkiye artık yönetimi, ekonomisi, diplomasisi ile yakın geleceğin en güçlü ülkesi haline nasıl geldi diye bu soruları kendi kendine soruyorlar ama meydana gelince soramıyorlar. Sıkıntıları bu...Ama halkım bunu görüyor.
"SENİN LİDERİN NİYE ÇIKIP GERİCİLERE ROZET TAKIYOR?"
Bakıyorsunuz bazı liderler, değişik yerlerde, değişik şekillerde rozetler takıyor. Ama düne kadar hakaret ediyorlardı.İyice çarşaflamaya başladılar. Böyle bir durumun içine girdiler.İnsan samimi olayınca çarşaflıyor. Millet de bunları hakikaten çarşafa doluyor. Bakıyorsunuz daha başka şeyler yapıyorlar. Biri çıkıp, 'açılım yapmayacağız da ne olacak diyor' öbürü 'bu gericiliktir' diyor. Peki senin liderin niye çıkıp gericilere rozet takıyor?
"BELEDİYELERİMİZE GİDİN 'SEMT KONAKLARI' DERSİ ALIN"
Şimdi de mahalle evleri diyorlar. Biz bu işi çoktan geçtik beyler. Bizim belediyelerimize gidip 'semt konakları' dersi alırsanız, bunun ne olduğunu daha iyi anlarsınız. Biz semt konaklarını kurduk, oralarda bu dersleri veriyor zaten. Orada bu dersler veriliyor ama sizin verdiğiniz tarzda değil. Çünkü biz bu ülkede merkezi yönetim neleri yapar, yerel yönetim neleri yapar, bunu da hukuk içinde çok iyi bilen bir iktidarız.
"HANİ DİNİ SİYASETE ALET ETMEYECEKTİNİZ?"
Bakıyorum bir plan, bir program yok. Sadece bizim hedefe koyduğumuz başlıkları alıp kendi başlıkları gibi halka yutturmaya gayret eden adaylar dolaşıyor. Gerede suyu örneğin. Gerede Suyu, Ankara'nın projesi zaten şu anda. Bunu kendi projen diye niye yutturmaya çalışıyorsun? Hani dini siyasete alet etmeyecektiniz? Ne oldu? Bu işi 15 yaşa çıkaranlar siz değil misiniz? Nerden çıktı bu şimdi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sizin odalarınıza ihtiyacı yok. Yeteri kadar Kur'an kursları var.
Türkiye'nin hedefleri açısından önümüzdeki seçim çok önemli. Bu memlekete ne yapacaksın? Onu anlat önce...Biz illerin eksikleri neler bunların çalışmasını uzun zaman önce yaptık."
"SORUN, ADRES BİLMEZLER"
Seçime kadar 50 ili ziyaret etmeyi planladığını ifade eden Erdoğan, muhalefete yönelik eleştirilerini sürdürdü.Erdoğan, "Bunların kitabında Beldes, Köydes var mıydı? Bunları bizden öğrendiler. Daha da öğrenecekleri çok şey var.Sorun, adres bilmezler. Türkiye bu felaket tellallarının çizgidiği dar sınırlara sığmayacak bir gelişme içinde" dedi.
"YARIN ANKARA'DA KAMPANYANIN TANITIMINI YAPACAĞIZ''
Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Her siyasi parti için en önemli faaliyet seçimdir.Aday belirleme sürecinde beklentileri ertelenen arkadaşlarımız da yüreklerini bu yola koydu. Bu kadro kişiselliği merkeze alan bir hakeket olmadı, olmayacakta. 6.5 yılı milletime teminat olarak sunuyorum. Yarın Ankara'da kampanyanın tanıtımını yapacağız. Çağdaş, demokratik, eşitlikçi, özgürlükçü bir Türkiye için yeniden millet iradesine başvuruyoruz. Dünyaya karşı boğnu eğik hiçbir zaman kalmayacağız. Tezini başını dik tutarak savunan, barış isteyen, aktif bir dünya ülkesi sözü veriyoruz. Dinamik bir ekonomi sözü veriyoruz. Umutların körelmediğ, çetelerin karanlık güçlerin değil bu milletin aydınlık insanlarının yön verdiği bir Türkiye sözü veriyoruz. İlerlememize engel olan bütün karanlıklardan ve kirlerden Türkiye'yi kurtarma ve bu konuda asla tavizkar olmama sözü veriyoruz."
YENİ SLOGAN
Yarın açıklayacağız ama yeri gelmişken söyleyim. 'İşte hizmet işte millet' diyorsak benim milletim bize oyunu verecektir."

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası