Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Mukmil(Kemale erdiren) --- Esma-ül Hüsna

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
mfs
Moderatör
Moderatör
mfs
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Ankara
Lakap :
Mukmil(Kemale erdiren)  --- Esma-ül Hüsna Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: Mukmil(Kemale erdiren) --- Esma-ül Hüsna Mukmil(Kemale erdiren)  --- Esma-ül Hüsna EmptyPaz Ocak 18, 2009 12:02 am

... Bugün inkara sapanlar, sizin dininizden (dininizi yıkmaktan) umut kesmişlerdir. Bugün size dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam'ı seçip-beğendim. Kim 'şiddetli bir açlıkta kaçınılmaz bir ihtiyaçla karşı karşıya kalırsa' -günaha eğilim göstermeksizin- (bu haram saydıklarımızdan yetecek kadar yiyebilir.) Çünkü Allah bağışlayandır, esirgeyendir . (Maide Suresi, 3)

İnsanı yaratan Allah'tır ve " O, yarattığını bilmez mi? O, Latif'tir; Habir'dir. " (Mülk Suresi, 14) ayetiyle de vurgulandığı gibi, yarattığı kulunu en iyi tanıyan, onun istek ve ihtiyaçlarını en iyi bilendir.

Allah, kulları için belirlediği dini, fıtratlarına en uygun biçimde düzenlemiştir. Amaç, insanların sıkıntı çekmeden, fıtratlarına en uygun olan sistem içinde Allah'ı tanımaları, O'na kulluk etmeleri ve böylece gerçek kurtuluş ve mutluluğa ulaşmalarıdır.
İslam dini sonsuz akıl sahibi olan Rabbimiz'in seçip beğendiği bir dindir. Kuşkusuz dinini ve bu dinin rehberliğiyle kullarını kemale erdiren yalnızca Allah'tır.

Mukmil(Kemale erdiren) --- Esma-ül Hüsna

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası