Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gül Bize O'nu anlatır.. / Resulallah (s.a.v.)için bir gülde siz bırakırmısınız....

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
kukahalil
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
kukahalil
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Ankara(çok merak etme bence :D)
Lakap : ___ZoMBie___
Gül Bize O'nu anlatır.. / Resulallah (s.a.v.)için bir gülde siz bırakırmısınız.... Vide
MesajKonu: Gül Bize O'nu anlatır.. / Resulallah (s.a.v.)için bir gülde siz bırakırmısınız.... Gül Bize O'nu anlatır.. / Resulallah (s.a.v.)için bir gülde siz bırakırmısınız.... EmptyCuma Kas. 07, 2008 10:34 pm

islamin Güllü

Müslümanlar gül kokusunun peygamberlerinin kokusundan geldiğini kabul ederler ve peygamberleriyle yoğun sevgi bağı olan kişilerin dahi gül koktuğuna inanırlar. İslam sanatında gül çoğunlukla peygamberi simgeler. Bu yüzden çoğu İslami eserde güle ayrı bir değer verilmiştir. Peygamber'in terinin gül gibi koktuğu rivayet edilir. Hz. Muhammed gülleri "Seyyidül ezharül Cennet=Cennet çiçeklerinin ulusu" olarak nitelendirmiştir.

Efendimiz için bir gül de siz ekleyin

Kucaklaşmış kalpler
Sevgine hasret
Gül bahçenden bir
Gül vermez misin?

Pınarlar olsam da
Çağlasam sana
Gül yüzünü bir kez göstermez misin?

Aşkın her an
Kalbimin her yerinde
Geceleri riyama gelmez misin?

Efendim benim
Gönül sultanım
Gül Peygamberim.

Gül desem..
Taif'e gitsem.Atilan taslara bir perde olup gerilsem.Sevr magarasinda kanatlanmayan kusun kanadinda bir tüye dönsem..Magarayi kapatan örümcegin agindaki bir ilmege ersem.
Gül desem..
Gül renginde katmer katmer açilan guruptan ruhuma dökülse melekler.demet demet gül rayihasinda sallansa bütün besikler…Bir kusluk vakti gül adinda bir sizi düsse yüregime..Kabaran denizler gül diye çildirsa..Silkelense gök maviliginden.Gül yaginca semadan izdirabim insiraha dönüsse..
Gül desem..
Güle yazilan bütün yazilari ben okusam.
Bütün siirleri ben ezberlesem.Güle adanan nefeslerim tükenene dek, bir gül destanini içinde ömür sürsem.Bütün sakiyan bülbüller sussa..Güle askimi ben söylesem.ben anlatsam..
Dökülse kanli paslari gözkapaklarinin.Kirilsa kapilari gülsüz geçen yillarimin.Içimi yakip yikan rüzgarlar gül sularinda durulsa..

Gül desem..
Beni bir gül sevse..
Beni bir gül anlasa…
O GÜL'DE MUHAMMED (SAV) OLSA.

Gül Bize O'nu anlatır.. / Resulallah (s.a.v.)için bir gülde siz bırakırmısınız....

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası