Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

FİLM YILDIZI OLDU!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
KaranLık
Co-Admin
Co-Admin
KaranLık
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : DüşLerin İçinden
Lakap : (Küb)
FİLM YILDIZI OLDU! Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: FİLM YILDIZI OLDU! FİLM YILDIZI OLDU! EmptySalı Ağus. 04, 2009 12:15 pm

FİLM YILDIZI OLDU!

Yeni gençlik filmi ''Adab-ı Muaşeret''te Sultana sürprizi var. Seksi MC soundtrack şarkıları dışında konuk oyuncu olarak kamera karşısına geçerek ''Şöhret Yolu''nda emin adımlarla yürümeye devam ediyor...

SULTANA
SULTANA

Bebek’te bir kafede buluşacağız Sultana ile. Öğlen saatleri. Klasikleşmiş bir adres karmaşasından sonra kafeyi buluyorum. Giriyorum kafeye, bir taburenin üzerinde Sultana’yı görüyorum. Mini etekli ve son derece seksi, gündüz vakti böylesine ateşli birini bir kafede görmeniz zordur. Aklıma ilk olarak geçen yaz yaptığımız “Müzik Dünyasının 50 En Ateşlisi” dosyası geliyor. Orada kadınlar kategorisinde 22 numaraya almıştım kendisini. Ne büyük bir gafmış! Bu yılın listesinde daha yukarılarda olacağı şimdiden garanti:) Kafeye girdiğimde önce Sultana’nın menajeri Eda’yı ya da Adab-ı Muaşeret’in basın danışmanı Aslı’yı görürüm diye düşünüyordum. Önce Sultana’yı görmeye hazır değildim, basiretim bağlandı, konuşamadım. Gerçi açılış cümlem de hazır, “Yo! Ben Blue Jean’den Doğu” (“Yo!” biraz saçma kaçtı galiba, eski Tunç Dindaş yazılarına tribute olsun:) ) demem yeterli ama diyemiyorum. Sütunun arkasındaki masaya oturayım, orada saklanayım, menajeri falan gelince tanışırım diye planlıyorum. Bir yandan da kızıyorum kendime, “nereden çıktı bu utangaçlık, röportajdan röportaja koştururken yenmemiş miydin antisosyalliğini be adam” diyorum. Neyse ki, Sultana “Blue Jean?” diyerek kendimle hesaplaşmamı bölüyor. “Evet” diyorum, sanki adım “Blue Jean”miş gibi. Ve başlıyoruz…

"Adab-ı Muaşeret" filminde yer alan şarkı eski bir şarkın sanırım...
Şarkı son albümümden bir şarkı; 'Ben De İstiom' diye. Popüler kültüre yönelik işte, materyal istekler bizi nasıl yönlendiriyor, reklamlar, televizyonda gördüğümüz sahte parıltılar... Biraz eleştirel, biraz tiye alıyor. Her şey karşılıklı, günümüzde birçok ilişkiye baktığımızda çıkar ilişkilerinin baskın olduğu görülüyor. Bunları anlatan bir şarkı.
RÖPORTAJDAN NOTLAR
• Sultana en çok aksiyon filmlerini seviyor. Özellikle James Bond filmlerine merakı var.

• En sevdiği film kahramanı Hellboy.

• Gençlik filmleri arasından en çok "Clueless" ve "Legally Blonde" gibi filmleri seviyor.

• En sevdiği aktristler Kate Winslet ve Scarlett Johanson. En sevdiği aktör Johny Depp

• “"Kendime Aşık Olduğum Gün"” ismini taşıyan bir kitap yazmayı düşünüyor.

Filmle anlaşman nasıl gerçekleşti? Hali hazırda uygun bir şarkı var diye mi seni düşündüler?
Benim 'Onsöz' diye bir şarkım var. Film prodüksiyonundan bunu filme uyarlayalım diye bir yaklaşım oldu. 'Onsöz' benim için çok özel bir şarkı, ben onun sözlerini değiştirmem. O yüzden albümden bir şarkı kullanalım denildi. Filmin son sahnesi parti havasında olduğu için hareketli, dans ettiren bir şarkı olsun istedik. Onu kullandık. Filmde bana da yer ayırdılar, kendim oynamıyorum ama klibim oynuyor. Filmin eski öğrencilerinden biriyim. Sonra A.P.O. diye bir arkadaş var, onunla da filme yönelik bir şarkı yaptık. Kızlar ve erkekler atışması. Ona da stüdyoda kayıt yaparken çok basit bir klip çektik. Yayınlanacaktır önümüzdeki ay. O da filmin şarkısı oldu. Konsept olarak güzel oldu. O bana bir şey söylüyor, ben ona söylüyorum.
Filmin adı "Adab-ı Muaşeret", görgü kuralları anlamına geliyor ve seninle çalışmışlar. Sen de bugüne kadar en azından Türkiye'deki muhafazakar kesimin tepkisini çektin. Böyle bir ironi mi kurmuşlar burada?
Ben gerçekten çok sıkıldım bu muhabbetten. İnsanlar beni 'Kuşu Kalkmaz' yüzünden bir yerlere sıkıştırmaya çalışıyor. Cidden sıkıldım ve boğuluyorum artık. Hiphop müziği yapıyoruz, ilahi söylemiyoruz. Bu hip-hop müziği. Hiphop müziği böyle yapılır. Bana hala getirip de yok müstehcen yok falan filan... Adab-ı muaşeret kurallarına gayet uygun bir insanım. Kültürlü bir insanım. Gerçekten bunlardan, bu sorulardan artık boğuluyorum.
Ama ilk akla gelen o oluyor...
Bilmiyorum, iki tane albüm var. Birçok şarkı var içinde ve bir tane şarkıdan bahsediyoruz. İnsanlar hala buna takmışsa bu benim sorunum değil. Bu ülkenin sorunu demektir, bastırılmış duygular var. Ben bunları aştım, bir sanat eseri çıkardım ortaya, hala buna takılıyorsa bu toplumda bir sorun var demektir. Şarkının derinliği es geçildi, toplum olarak belli ki baskı altındayız. Her taraf seks kokuyor nereye baksan... Reklamlardan sıkıldım sürekli seksi imajlar filan, bunları sorgulayalım. Şarkının bir derinliği var, birçok sosyal konu var içinde; aile içi şiddet var, evlilik var. Bunlar hep es geçiliyor ve hala yok müstehcen konuşuyorsun yok bir şey... Ben müstehcen konuşmuyorum. Ben sanat yapıyorum. Kimse bana 'Petrol'le ilgili soru sormuyor. 'Petrol' diye bir şarkım var bu albümde, savaştan bahsediyor, politikadan bahsediyor. Savaşa karşı konserler yapılıyor, bir tane insan Sultana'nın böyle bir şarkısı var, gelsin söylesin demiyor. Niye bunlardan bahsedilmiyor, niye hala bir kuşa takılmışlar?
Filme geri dönelim Smile Oynadığın sahnede dans ediyorsun...
Sahne şovu var, okulda bir yarışma oluyor. Yarışma bitiminde sahneye eski öğrencilerinden biri olarak çıkıp şarkı söylüyorum. Biraz da dans ediyorum ama filmdeki dansçılarımızda koreografi yoktu. Özel bir şey yapılmamıştı. Onlar sallanıp dans ediyorlar ben de şarkımı söylüyorum. Çok eğlendim ben, filmin son sahnesini çekerken bayağı keyif aldım. Herkes eğleniyordu, dans ediyordu. Parti gibiydi, sonrası da "after party" gibi devam etti. (Basın danışmanı Aslı devreye giriyor burada, tüm oyuncuların başta Bora Akkaş olmak üzere Sultana fanı olduğunu anlatıyor. Sultana sete geldiğinde baya bir olay olmuş yani)
SON GENÇLİK FİLMİ "ADAB-I MUAŞERET "
"Adab-ı Muaşeret" 29 Şubat Lisesi’nde meydana gelen kızlar ve erkekler arasında kurulan iki grubun münakaşasını anlatan eğlenceli bir gençlik filmi. Yönetmeni Emre Akay’ı bağımsız sinema camiamızda ses getiren “Bir Tuğra Kaftancıoğlu Filmi”nden hatırlıyoruz. Oyunculara gelelim. Biricik Makbule’miz Miss Piggy lakaplı edebiyat öğretmeni rolünde. Usta oyuncu Rüştü Asyalı’nın kızı Yıldız Asyalı ve merhum dedesi Gazanfer Özcan’ın izinden yürüyen Tarık Ündüz başrolleri paylaşıyorlar. Küçük Kıyamet’ten hatırlayabileceğiniz Bora Akkaş, usta oyuncu Salih Kalyon, Avrupa Yakası’nın patron Sadettin’i Yıldırım Öcek de cabası. 15 Mayıs’ta vizyonda.

Oyunculuk düşünüyor musun?
Düşünüyorum, diksiyon dersi aldım. Kaliforniya'da oyunculuk dersi aldım. Tabii ki düşünüyorum.
Bu filmden sonra teklifler gelir artık...
Daha önce de geldi teklif. O zaman ben hazır değildim. Sonra eğitimini aldım, şimdi bir şeyler olursa sevinirim. İngilizce konuşuyorum, İtalyanca konuşuyorum. Daha dünyaya açılabilecek filmlerde olmak isterim.
Filmi nasıl buldun?
Henüz bitmiş halini izlemedim. Senaryoyu okumuştum, senaryo çok keyifli, akıcıydı.
Adab-ı Muaşeret bir lise filmi. Senin öğrencilik hayatın nasıldı?
Bizde çeteleşme gibi kızlar ve erkekler ayrımı yoktu. Çok keyifli bir lise hayatı yaşadım. Matematiğim çok iyiydi ama sonradan çok kötü oldu. Neden bilmiyorum. Bazen okuldan kaçıyorduk. Basketbol maçlarını izlemeye gidiyorduk.
Nerede okumuştun?
Kayseri'de.
Nasıl bir öğrenciydin?
İyi bir öğrenciydim. Takdirname getirmiştim. Sonra bıraktım, çalış çalış... Tarihte bilmem ne savaşının detayları o gencecik beyinlerimize sabahlara kadar biraz fazla geliyordu. O zaman boşlamıştım yani.
Son olarak beğendiğin kadın rapçiler...
Türkiye'de yok. Aziza A'yı severim. Başka yok, kendimi beğeniyorum.
Röportaj: Doğu Yücel

FİLM YILDIZI OLDU!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası