Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

KAFAM SENİNLE GÜZEL ZARDANADAM

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
KaranLık
Co-Admin
Co-Admin
KaranLık
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : DüşLerin İçinden
Lakap : (Küb)
KAFAM SENİNLE GÜZEL  ZARDANADAM Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: KAFAM SENİNLE GÜZEL ZARDANADAM KAFAM SENİNLE GÜZEL  ZARDANADAM EmptySalı Ağus. 04, 2009 12:13 pm

www.zardanadam.com
Albümlerine maddi bir değer biçmeyerek, bu tavrıyla yıllardır takdirimizi kazanan Zardanadam; 5'inci albümü ''Kafam Seninle Güzel''i yayınladı. Albümde grup, çoğu Türk rock grubunun yaptığı gibi aşk meşk, ayrılık acısı, hoş gittin beş geldin hesabı, benim şahsen artık fena halde baydığım mevzular üzerine sözler yazmış genelde.

Yıllar içinde oluşturdukları hayran kitlesi bu tarzın hastası, ben değilim. Kişisellikten biraz daha toplumsallığa çekseler keşke şu şarkı sözü açısını. Ha, bu artık Zardanadam’ın oturmuş bir şarkı sözü tarzı biraz aslında, o yüzden grubun sanırım bilinçli bir seçimi bu, yapacak bir şeyimiz yok. İlk albümlerinden beri oldukça sevdiğim, güzel sözlere sahip şarkıları da vardır yine de, yalan yok. Fakat Barışarock’ta bir seferinde, sahneye tamamen işçi tulumlarıyla çıkarak çok şık bir mesaj veren gruptan ben artık şu tavrı şarkı sözlerinde de bekliyorum buram buram. Müzikal olarak ise Kurban’dan tanıdığımız Deniz Yılmaz’ın prodüktörlük etkisi hissediliyor. Müzikal açıdan güçlü, kaliteli bir albüm yine her zamanki gibi. Ama sözler açısından “bana göre değil”. Belki size göredir. Denemekten çekinmeyin.

Sadi Tirak

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası