Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

'Siz o fotoğrafı kimin çektiğini açıklayın, ben de ne konuştuğumuzu'

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
ifot_abla
Moderatör
Moderatör
ifot_abla
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Ankara
Lakap : anne
'Siz o fotoğrafı kimin çektiğini açıklayın, ben de ne konuştuğumuzu' Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: 'Siz o fotoğrafı kimin çektiğini açıklayın, ben de ne konuştuğumuzu' 'Siz o fotoğrafı kimin çektiğini açıklayın, ben de ne konuştuğumuzu' EmptyC.tesi Ağus. 01, 2009 3:56 pm

'Siz o fotoğrafı kimin çektiğini açıklayın, ben de ne konuştuğumuzu' Yemek
Tartışmaların odağındaki Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, dün yine basının karşısına çıktı. Ankara Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyen Eminağaoğlu, önceden hazırladığı 9 sayfalık metni okudu.

Gazetecilerin sorularına ise cevap vermedi. Ancak toplantıdan ayrılmak üzereyken, "Ergenekon sanığı Engin Aydın'la yediğiniz yemekte çekilen fotoğraflarınız gazetelerde yayınlandı. Bu görüntü tarafsızlık ve bağımsızlığa aykırı değil mi?" sorusuna muhatap kaldı. YARSAV Başkanı, bunun üzerine şu ilginç cevabı verdi: "O resimleri kimin nasıl çektiğini gerçek bir basın olarak açıklarsanız, ben de o yemekte neler konuşulduğunu açıklarım."
Eminağaoğlu, konuşmasında ise yargıda köklü reform isterken adeta Adalet Bakanlığı'nın bütün görevlerinin HSYK'ya bağlanmasını istedi. Eminağaoğlu'nun, talepleri şöyle: "Yargıç adayı alınması ve bu doğrultuda sınav açılmasına HSYK'nın karar vermesi, Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın HSYK'ya bağlanması, Adalet bakanının yargıç ve cumhuriyet savcıları hakkında araştırma, inceleme ve soruşturmaya izin verme yetkisinin HSYK'ya bırakılması, yargıç ve cumhuriyet savcılarının Adalet Bakanlığı'na idari bağlılıklarına son verilmesi."

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası