Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Amerika’daki Devlet Üniversiteleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
KaranLık
Co-Admin
Co-Admin
KaranLık
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : DüşLerin İçinden
Lakap : (Küb)
Amerika’daki Devlet Üniversiteleri Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: Amerika’daki Devlet Üniversiteleri Amerika’daki Devlet Üniversiteleri EmptyÇarş. Tem. 29, 2009 5:58 pm

Bu tür üniversitelere genel olarak on binlerce öğrenci kayıt olur. Ülkedeki yüksek lisans ve diğer profesyonel diplomaların çoğunluğunun yanı sıra önemli sayıda lisans diploması da verirler. Büyük devlet üniversiteleri de geniş akademik program seçenekleri sunarlar.

Örneğin Minnesota Üniversitesi'nin 50.000 öğrencisi ve yüzlerce diploma seçeneği olan Twin Cities kampusü nöroloji ve göğüs cerrahisi ekonomi ve politik bilimler malzeme bilimleri ve nanoteknoloji tarım ve doğal kaynaklar gibi alanlarda lider diyebiliriz...

Giriş Koşulları; Amerikan Devlet üniversitelerinin giriş koşulları özel üniversitelere göre biraz daha zordur ve ücretleri özel üniversitelere göre daha uygundur.

Devlet Üniversiteleri ücretleri $5.000 - $10.000 arasında iken özel üniversitelerin ücretleri $12.000 - $25.000 Dolar arası değişmektedir.

Devlet okullarında fiyatların düşük olması kalitenin düşük olması anlamına gelmemektedir. Birçok masrafları için devletten yardım almaktadırlar bu nedenle de öğrencilerin ödemesi gereken ücretleri düşüktür.

Doğal olarak devlet üniversiteleri öğrenci kabul ederken önceliği kendi vatandaşlarına verirler. Bu bakımdan yabancı öğrenciler için bir rekabet ortamı vardır. Fakat son yıllarda birçok devlet üniversitesi yabancı öğrencilere daha çok kolaylıklar tanımaktadır.

Son zamanlarda Amerikan Devlet Üniversiteleri yabancı öğrenci sayısını artırmak için çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca Amerika'da devlet üniversiteleri tarafından verilen eğitim ve diploma Türkiye'de YÖK tarafından tanınmaktadır.

Devlet üniversiteleri Türkiye’de de olduğu gibi bulundukları bölgenin ekonomik kültürel ve kentsel gelişiminde önemli bir rol oynuyorlar...

Amerika'nın büyük araştırma üniversiteleri arasında yer alan bu üniversiteler dünya çapındaki uluslararası programlara sık ve büyük çapta katılım sağlar. 19. yüzyılın ikinci yarısında çıkarılan bir dizi federal yasalar eyaletlere üniversite kurma ve inşaa etme konusunda yardım sağlamıştır. Bu federal yardımlardan doğmuş olan devlet üniversitelerinin bulundukları bölgenin eyaletine sosyal hizmet sağlama ve toplumla kaynaşma sorumluğu vardır (ör. teknoloji paylaşımı tarım desteği ilk ve orta öğrenim okullarıyla etkileşim eyalet ve yerel hükümet yetkilileri ile etkileşim içinde olmak)...

New York'da ki üniversiteLer ;
Berkeley College New York City New York 2 yıllık özel business okulu
Molloy College Rockville Centre New York (New York City Area) 4 yıllık özel yüksekokulu
SUNY Oneonta Oneonta New York 4 yıllık devlet üniversitesi
SUNY Plattsburgh Plattsburgh New York 4 yıllık devlet üniversitesi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası