Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

'DP, 80 yaşındaki liderle bir yere varamaz' dedi, istifa etti

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
ifot_abla
Moderatör
Moderatör
ifot_abla
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Ankara
Lakap : anne
'DP, 80 yaşındaki liderle bir yere varamaz' dedi, istifa etti Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: 'DP, 80 yaşındaki liderle bir yere varamaz' dedi, istifa etti 'DP, 80 yaşındaki liderle bir yere varamaz' dedi, istifa etti EmptySalı Tem. 28, 2009 4:02 pm

'DP, 80 yaşındaki liderle bir yere varamaz' dedi, istifa etti Dp
Anavatan lideri Uzun ile Cindoruk, perşembe günü DP çatısı altında birleşme konusunda mutabakata varmıştı. FOTOĞRAF: ZAMAN, ALİ ÜNAL
Anavatan Partisi Hakkari İl Başkanı Ahmet Muhurdaroğlu, DP ile birleşmeye tepki göstererek partisinden istifa etti. "DP'nin 80 yaşındaki bir genel başkanın başkanlığında hiçbir yere varabileceğine inanmıyorum." diyerek gerekçesini ortaya koydu.

Ortada Anavatan diye bir partinin kalmadığını söyleyen Muhurdaroğlu, "Anavatan'ı götürüp DP ile birleştirdiler. Bu bakımdan artık hukukun kalmadığı, demokrasinin kalmadığı bir yerde benim bulunmam doğru değildir. Bu sebeple görevimden istifa ediyorum." dedi.
Muhurdaroğlu, 1984'ten bugüne kadar Anavatan Partisi'ne hizmet verdiğini, 8 yıldan beri Hakkari il başkanlığı görevini yürüttüğünü belirtti. Bu görevi sırf rahmetli Turgut Özal ve eski Mardin milletvekili Muharrem Doğan'ın hatırı için yürüttüğünü aktaran Muhurdaroğlu, birleşmeden sonra DP'nin daha güçlü bir parti olacağına inanmadığını ifade etti. Muhurdaroğlu, şöyle devam etti: "DP, misyonunu doldurmuştur ve bitmiştir. Birleşme Anavatan Partisi'nin bayrağı altında olsa desteklerdim. Çünkü Anavatan Partisi misyon partisidir, geniş tabanlı bir partidir. Tekrar dirilebilirdi. Fakat DP'nin 80 yaşındaki bir genel başkanın başkanlığında hiçbir yere varabileceğine inanmıyorum."
Cindoruk'un genel başkanlığa seçilmesinin ardından DP'de de ardı ardına istifalar yaşanmıştı. Hatay, Afyonkarahisar, Konya, İstanbul ve Ankara il teşkilatları partiden ayrılmıştı.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası