Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ferrari: Beşiktaş'a gelebilmek için hayatımın düzenini bozdum

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
[-İDLE-]
Administrator
Administrator
[-İDLE-]
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Ankara
Lakap : WeBmAsTeR
Ferrari: Beşiktaş'a gelebilmek için hayatımın düzenini bozdum Vide
http://acemi.yiz.biz
MesajKonu: Ferrari: Beşiktaş'a gelebilmek için hayatımın düzenini bozdum Ferrari: Beşiktaş'a gelebilmek için hayatımın düzenini bozdum EmptyPaz Tem. 26, 2009 5:03 am

Ferrari: Beşiktaş'a gelebilmek için hayatımın düzenini bozdum Ferrari
Beşiktaş'ın Cezayir asıllı İtalyan stoperi Matteo Ferrari, Siyah-Beyazlı takıma gelmesinde Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istemesinin etkili olduğunu söyledi. Mücadeleci oyun kimliğiyle dikkati çeken tecrü-beli futbolcu, henüz tam anlamıyla hazır olmadığını ifade etti. İkinci kez yurtdışına çıkan Ferrari, gör-düğü ilgiye işaret ederek Kartal'ın teklifini kabul etmesinin doğru bir tercih olduğunu dile getirdi.

Beşiktaş'ın İtalya'nın Genoa takımından transfer ettiği Matteo Ferrari, Siyah-Beyazlı ekibe alışmaya başladığını söyledi. İkinci defa İtalya dışında oynayacağını ifade eden Ferrari, kendisinden beklentilerin yüksek oyduğunu söyledi. Takımın hâlâ hazırlık aşamasında olduğunu belirten Cezayir asıllı stoper, "Ben de tam olarak hazır değilim. Yüzde yüzlük bir seviyeye geldiğimde takım arkadaşlarıma katkım daha fazla olacaktır." ifadesini kullandı.
Beşiktaş'a gelmeden önce Türkiye hakkında çok fazla bilgisinin bulunmadığını, transfer aşamasında araştırma yaptığını anlatan Ferrari, "Türkiye ve Türk futbolunu hâlâ çok iyi bildiğimi söyleyemem. İtalya ile kıyaslamam şimdilik zor. Ancak maçlar oynanmaya başlayınca göreceğiz. Kendi takımımızda ise oldukça kaliteli oyuncular var. Onlarla birlikte olmak bana da çok şey katacak." değerlendirmesinde bulundu. Beşiktaş'ın keyifli bir ekip olduğuna dikkat çeken İtalyan oyuncu, takımdaki ortamı şöyle değerlendirdi: "İspanya'ya geldikten sonra takım arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirmeye başladım. Ve hepsinin ne kadar keyifli, sıcakkanlı olduğunu gördüm. Kendimi yabancı hissetmediğim bir ortamdaymışım gibi hissettim. O zaman Beşiktaş'ın neden geçen sezon hem şampiyonluğu hem de kupayı aldığını anladım."
Beşiktaş'ın defans anlayışının İtalya'daki oyun sistemiyle bir benzerlik gösterip göstermediğini sorduğumuz tecrübeli isim, "Türkiye'de futbolun nasıl bir anlayışla oynandığını bilmiyorum. Zamanla öğreneceğiz. Yabancı olduğum bir ülke ve futbol ancak kaliteli oyuncuların olduğunu biliyorum. Bizim takımdaki oyunculara bakınca hiç de kolay maçlar olmayacağını düşünüyorum." diye konuştu. Kendisine en fazla desteği İtalyan olan yardımcı antrenör Stefano Morreneo'nun verdiğine işaret eden Ferrari şöyle devam etti: "Stefano her şeyi iyi biliyor ve bana burada yardımcı oluyor. Sivok ile iyi anlaşıyoruz, bilmediğim şeyleri ona soruyorum. Teknik direktörümüz Mustafa Denizli de sıcak biri. Tecrübesini takıma aktarmak için çok gayret gösteriyor. Pozitif enerjisini herkes hissedebiliyor."
ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE SÜRPRİZ YAPABİLİRİZ
Siyah-Beyazlı kulübe transfer olurken oturmuş düzenini bozduğunu dile getiren Matteo Ferrari, Beşiktaş'ı tercih etmesinin sebebini şöyle özetledi: "Beşiktaş'ın beni istemesindeki en önemli faktör Şampiyonlar Ligi'ndeki başarıydı. Ben de böyle önemli bir ligde oynamak istiyordum. Dünyanın en önemli organizasyonlarından birinin içinde olmak her futbolcunun isteyeceği bir şey. Zaten Beşiktaş da beni isterken bu faktörü önüme koydu. Şimdi dünyanın en iyi takımlarına karşı oynayacağız ve başarılı olmak için mücadele edeceğiz. Devler Ligi'ndeki maçlarda her oyuncunun performansının üzerine çıkması gerekiyor. Hocamızın istediği gibi devler liginde bazı ilkleri gerçekleştirebiliriz."
Antrenmanlarda zamanında yaptığı hamlelerle dikkat çeken Matteo Ferrari, oyun stilinin mücadele olduğuna değindi: "Ben her zaman takım içinde istikrarlı olmaya çalıştım. Hava toplarında zamanlama olarak iyi olduğumu düşünüyorum. Ama benim öncelikli olan takıma ne kadar katkı yaptığımdır. Kontrollü olmaya ve ikili mücadelelerde ayakta kalmaya çalışırım. İtalya gibi sert futbolun oynandığı bir ülkede bile bu özelliğim dikkat çekmişti."
Kartal, Huelva'yı yeniden keşfetti
Yeni sezon öncesi İspanya'nın Huelva kentinde kamp yapan Beşiktaş, 1492'de Amerika kıtasını keşfeden Christoph Colomb'un gemilerinin bulunduğu müzeyi gezdi. Ünlü kâşifin Huelva kentinden Amerika'ya hareket ettiği bölgede kurulan müzeyi ve keşif için kullandığı geminin birebir ölçülerinde yapılan benzerini dolaşan futbolcular, eğlenceli dakikalar yaşadı. Teknik Direktör Mustafa Denizli, "Sportif çalışmaların dışında Huelva'nın tarihi ile ilgili araştırma yaptık. Huelva İspanya için önemli bir şehir." ifadesini kullandı.
ghost_starter
Ezik Üye
Ezik Üye
ghost_starter
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : anqAranın en ücRa qöŞesi
Lakap : KOZMOZ'un DELİSİ :)
http://www.akpartitube.com
MesajKonu: Geri: Ferrari: Beşiktaş'a gelebilmek için hayatımın düzenini bozdum Ferrari: Beşiktaş'a gelebilmek için hayatımın düzenini bozdum EmptyPaz Tem. 26, 2009 11:51 am

Gönüllerin şamPiy10U..
placegameNT
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
placegameNT
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : anqarq.. qelcen mi xD
Lakap : Turkcell:::: TawUK:: :P
MesajKonu: Geri: Ferrari: Beşiktaş'a gelebilmek için hayatımın düzenini bozdum Ferrari: Beşiktaş'a gelebilmek için hayatımın düzenini bozdum EmptyPaz Tem. 26, 2009 4:18 pm

helal sana bea xD

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası