Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Şairler tedavime yardımcı olsun

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
[-İDLE-]
Administrator
Administrator
[-İDLE-]
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : Ankara
Lakap : WeBmAsTeR
Şairler tedavime yardımcı olsun Vide
http://acemi.yiz.biz
MesajKonu: Şairler tedavime yardımcı olsun Şairler tedavime yardımcı olsun EmptyPaz Tem. 26, 2009 4:22 am

Şairler tedavime yardımcı olsun Seyfituran
95 şair, Özel Harekâtçı bir polis tarafından başına dipçikle vurulan Seyfi Turan için şiir yazdı. Konuyu dün gazetecilerden öğrenen Turan, şairleri tedavisi için yardımcı olmaya çağırdı.
Hakkari'de, 23 Nisan'da çıkan olaylarda Özel Harekâtçı bir polis tarafından başına dipçikle vurulan 14 yaşındaki Seyfi Turan, kendisine şiir yazan 95 şairden tedavisi için yardım beklediğini söyledi.

Şairlerin kendisi için şiir yazdığı haberini, evini ziyaret eden basın mensuplarından öğrenen Seyfi Turan, "95 şair benim için şiir yazmış. Buna çok sevindim. Bunu yeni öğrendim. Olaydan sonra konuşmakta zorlanıyorum. Tedavi için yardım bekliyorum'' dedi. Benzer olayların bir daha yaşanmamasını isteyen Turan, şairleri Hakkari'ye davet etti.
Seyfi Turan, 23 Nisan'da izinsiz gösteriye katıldığı gerekçesiyle bir polis tarafından başına dipçikle vurulmuş, ardından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görmüştü. Turan'ı, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yurdaer Olcan ile İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vecihi Halil İyigün hastanede ziyaret etmişti. Olaydan sonra Abdülkadir Budak, Ahmet Günbaş, Arif Damar, Haydar Ergülen, Nevzat Çelik, Roni Margulies, Sina Akyol ve Yücel Kayıran'ın da aralarında bulunduğu 95 şair, 21 bölümden oluşan bir şiir yazmış, Semih Poroy da konuyla ilgili olarak çizimler yapmıştı. Basın mensupları, dün Turan'ı ziyaret etti. 'Seyfi Turan Şiiri'ni gazetecilerden duyduğunu söyleyen Turan, "Buna çok sevindim. Bunu yeni öğrendim. Olaydan sonra konuşmakta zorlanıyorum. Tedavi için yardım bekliyorum." ifadelerini kullandı.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası