Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kumru ile Kumru

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
KaranLık
Co-Admin
Co-Admin
KaranLık
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : DüşLerin İçinden
Lakap : (Küb)
Kumru ile Kumru Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: Kumru ile Kumru Kumru ile Kumru EmptyPerş. Tem. 16, 2009 1:41 pm

Kumru ile Kumru
Tahsin Yücel
Can Yayınları
294 sayfa

2002 yılında yayınlanan Yalan adlı romanıyla büyük ilgi toplayan Tahsin Yücel yeni romanı Kumru ile Kumru’da yine toplumumuzun aslında gözler önünde olan ama kimsenin bir türlü dile getirmediği yüksek sesle söylemekten herkesin ürktüğü bir sorununu anlatıyor.

Yaşamımıza egemen olan eşyanın yalnızca günlük çalışma biçimimizi değil aynı zamanda duygularımızı düşüncelerimizi giderek kişiliğimizi nasıl etki altına aldığı son derece etkileyici ve inandırıcı bir dille anlatılmış Kumru ile Kumru’da. Tahsin Yücel bu anlatılması güç konuyu ustalıkla romanlaştırmış: Eşya zamanla bize egemen olur. Başka pek çok konuda olduğu gibi eşya tutkusunda da televizyonun belirli bir etkisi vardır. Oysa bir yerde durup kendimize sormamız gerekir: Kim kumanda etmekte? Biz mi televizyonu yoksa televizyon mu bizi?

1933 yılında Elbistan’da doğan Tahsin Yücel Galatasaray Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Aynı bölümde uzun yıllar öğretim üyeliği yaptıktan sonra 2000 yılında emekli oldu. Çok çeşitli alanlarda ürünler vererek yazınımıza katkıda bulundu. Bu alanda da çeşitli ödüllere sahiptir.

Kumru ile Kumru

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası