Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Zafer Vaat Etmeyen Topraklar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
KaranLık
Co-Admin
Co-Admin
KaranLık
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : DüşLerin İçinden
Lakap : (Küb)
Zafer Vaat Etmeyen Topraklar Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: Zafer Vaat Etmeyen Topraklar Zafer Vaat Etmeyen Topraklar EmptyPerş. Tem. 16, 2009 1:40 pm

Namık Doymuş’un dördüncü romanı olan “Zafer Vaat Etmeyen Topraklar” Doğan Kitapçılık tarafından yayımlandı. Tarihi bir roman olan eserde Ankara Savaşı ile Timur ve Yıldırım Bayezid arasında geçen olaylar ele alınmaktadır. Kitaptan bir alıntı:

“Bakışları önündeki kilimin renklerine takılı kalan Yıldırım Bayezid beklenmeyen sertlikte kaldırdı başını. Ben ki Osman Bey’in oğlu Orhan Bey’in torunu ve Murad Bey’in oğluyum. Hainlerin ihanetine uğradım ve kazanmak üzere olduğum bir savaşı kaybettim. Ben topraklarıma zorla girip geçici bir zafer kazanmış olan eski koyun çobanının uşağı olmak için değil devletini yönetmek için yetiştirildim. Boynum kıldan incedir. Savaşı kazanmış olan sensin. Bizim için gerekli olan onurlu bir ölümdür. Kılıçla ya da baltayla öldür beni. Senden başka ihsan istemiyorum.”

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası