Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sizin akıl hocanız kim?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
KaranLık
Co-Admin
Co-Admin
KaranLık
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : DüşLerin İçinden
Lakap : (Küb)
Sizin akıl hocanız kim? Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: Sizin akıl hocanız kim? Sizin akıl hocanız kim? EmptyÇarş. Tem. 15, 2009 1:43 am

Sizin akıl hocanız kim?

Profesyonel iş yaşamında sadece kendi kurduğumuz hayallerle yol almak gibi bir lüksümüz yok. Yapmak istediğimiz meslekte deneyimli insanlar ya da bizi iyi tanıyan aile dostlarımızın da hayallerimize katkısı olabilir. Bu yüzden iş yaşamında en önemli ihtiyacınız size siz olduğunuz gibi gösterebilecek hatalarınızı açık bir biçimde ifade edip adımlarınızı doğru atmanıza yardımcı olacak bir akıl hocanız olabilmesidir.

Bu akıl hocaları bazen aileden biri bazen profesyonel yaşamda başarı kazanmış bir tanıdık kimi zaman da işyerinde bir yönetici olur. Hatta olanağı olan insanlar için profesyonel bir danışman bile olabilir.

Dünya çapında başarı kazanmış bir işadamı en büyük akıl hocasının dedesi olduğunu belirtiyor. Ailenizi bu anlamda sakın küçümsemeyin. En güvendiği kesin olarak iyiliğini istediği bildiği birinden danışmanlık alması gibisi yoktur. Ailenizin eğitim düzeyi sizinkinden yetersiz olabilir ama bir konudaki yaşam deneyimleri yolunuzu açabilir.

Bu konuda araştırmacı olun. İnsanlar kendilerine samimi olarak fikir soran danışan öneri isteyen insanlardan çok hoşlanırlar. Bunun adı dertleşmek değildir. Bazen o da olabilir ama asıl olan yol tarifi istemektir.

Bir gün siz de daha deneyimsiz birisi için bir akıl hocası olduğunuz zaman şu an size belki tuhaf gelebilecek bu sistemin anlamını çözeceksiniz.

Sizin akıl hocanız kim?

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası