Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kariyer koçluğu programı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
KaranLık
Co-Admin
Co-Admin
KaranLık
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : DüşLerin İçinden
Lakap : (Küb)
Kariyer koçluğu programı Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: Kariyer koçluğu programı Kariyer koçluğu programı EmptyÇarş. Tem. 15, 2009 1:14 am

Kariyer koçluğu programı
Eğitişim Kariyer Enstitüsü 2007’ye girerken kariyerinde yeni bir başlangıç yapmak isteyen ya da kariyer basamaklarını tırmanmaya yeni başlayan bireyler için yepyeni bir program daha başlattı. “Kariyer Koçluğu” programı ilk kez iş yaşamına atılacak kişilere olduğu kadar uzun yıllar belli bir iş alanında tecrübe edindikten sonra 2.kariyer yapmak isteyen kişileri de hedefliyor.

“Hedefini belirlemiş olmak bir ayrıcalıktır. Yaşamı anlamlı hale getirir. Hele bir de tutkuyla bağlandıysanız hedeflerinize kim tutar sizi…” diyen insan yönetimi ve marka konusunda danışmanlık yapan Yasemin Sungur’un liderliğinde yürütülüyor. Herkesin Gelecek Planı yapmasını plan yapabilmek için hedeflerin belirlenmesi gerektiğini hedefi belirlemek için ise kendimizi tanıyarak bazı soruların cevabını vermemiz gerektiğini belirten Sungur; “Hedeflerinizi belirledikten sonra sizi boğan sisler dağılıverir ve sonrasi güneşin pırıl pırıl aydınlattığı yolda yürüyüşe çıkmak gibidir” diyor.

Ben kimim? Ne yapmak istiyorum? Nerede olmalıyım?

“Kariyer Koçluğu” Kimler İçin Uygundur…

• Lise öğrencilerinin yeteneklerini geliştirecek okul seçimi için
• Üniversite öğrencilerinin doğru meslek seçimi için
• Yeni mezunların kariyerlerinde doğru yönde ilerlemelerini sağlamak için
• Kariyerinde ilerlemiş ancak hayatına bambaşka bir yön vererek 2.kariyer yapmak isteyenler için
• Belirlediği kısa ve uzun vadeli hedefe ulaşmak adına bireysel desteğe ihtiyaç duyan profesyoneller için
• Yöneticilik ve liderlik vasıflarını güçlendirmek isteyen yöneticiler için
• Çalışanlarına gerektiğinde koçluk yapabilmek onları yönlendirebilmek ve bilgi edinmek isteyen yöneticiler için

“Kariyer Koçluğu” programında bireylerin kariyerlerinde doğru bir şekilde ilerlemelerini sağlanmak için yapılacak çalışmalar ile

• Yeteneklerin belirlenmesi (Ben neler yapabilirim?)
• İlgi Alanlarının Belirlenmesi (Ben neleri yapmaktan hoşlanırım?)
• İş Değerlerinin Belirlenmesi (Ben ne istiyorum?)
• Kişilik Özelliklerinin Belirlenmesi (Ben kimim?)
• İlgi Duyulan Mesleklerin Belirlenmesi (Ben ne yapmak istiyorum?)
• Çalışma Koşullarının Belirlenmesi (Ben nerede olmak istiyorum?)

sorularının yanıtları aranmakta program 1 aylık periyodik çalışma planı ile uygulanmaktadır. Yüz yüze görüşmeler ile kişisel SWOT analizi D.I.S.C Kişilik Envanteri sektör ve mesleklerin analizi becerilere uygunluğu ve hedef belirleme konularında çalışılmaktadır.

Günümüzde kariyer sahibi olabilmek kadar doğru pozisyonda doğru insanların çalışması ve mutlu bireyler olabilmek de artık çok önemli bir konuma geliyor. Bireylerin kendilerini tanıması ve doğru yönde ilerlemesi adına onlara kılavuzluk eden “Kariyer Koçluğu” programı Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nde Yasemin Sungur ve farklı sektörlerde insan kaynakları konusunda uzman ve koçluk deneyimi kazanmış danışmanlarımızla başladı.

Kariyer koçluğu programı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası