Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 17

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bu yaz popo estetiği liposuction’ı sollayacak!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
KaranLık
Co-Admin
Co-Admin
KaranLık
---www.acemi.yiz.biz---
Nereden : DüşLerin İçinden
Lakap : (Küb)
Bu yaz popo estetiği liposuction’ı sollayacak! Vide
http://www.acemi.yiz.biz
MesajKonu: Bu yaz popo estetiği liposuction’ı sollayacak! Bu yaz popo estetiği liposuction’ı sollayacak! EmptySalı Tem. 07, 2009 3:34 pm

Bu yaz kadınların tercihi; popo şekillendirme! Kalçalarının daha yuvarlak ve daha kıvrımlı olmasını isteyen kadınların başvurduğu popo estetiği liposuction’ın tahtını da ciddi ciddi sallamaya başladı!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Akın Yücel 2009 yazının estetik trendlerini anlattı:

* 2009 yazının en gözde estetiği hangisi? Bu yaz en çok neler yaptırılacak?
Bu yazın en moda estetiği kadınlarda popo şekillendirme. Daha şimdiden liposuction ve meme ameliyatı kadar talep görüyor. Erkeklerde ise liposuction revaçta. Özellikle bel ve göbek bölgesine yaptırıyorlar. İkinci sırada ise meme küçültme ameliyatları geliyor.

* Popo şekillendirmede yeni bir yöntem var mı?
Artık kök hücre de popo enjeksiyonunda kullanılıyor. Yani sadece yağ değil aynı zamanda hücre de eklemiş oluyoruz. Bu sayede artık dolgun kalça yapabiliyoruz. Verdiğimiz hücreleri gerekirse orada başka dokulara dönüştürüyoruz ve bu kalıcı oluyor. Özellikle yazın tatile gitmeden bikini giymeden önce kadınlar arkaya doğru çıkıntılı Jennifer Lopez gibi yuvarlak hatlı kalçaları olsun istiyor.

BİR HAFTA SONRA DENİZ
* Popo estetiğinden sonra iz kalıyor mu? Ne kadar zaman sonra güneşlenmek ya da denize girmek mümkün oluyor?
İz kalmıyor çünkü operasyonu yağ enjeksiyonu ile yapıyoruz. Normal şartlarda kesikler iki gün sonra iyileşir ve biz suyla temasına izin veririz. Ameliyattan sonra başka herhangi bir sorun yoksa bir hafta sonra kişi denize girebilir. Ama ameliyat bölgesine gelen güneş ışınları lekeler yapabiliyor. Bu nedenle güneşe çıkılacaksa operasyon yerlerine mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu sürülmeli.

* Operasyon kaç dakika sürüyor? Lokal anestezi ile mi yapılıyor?
Operasyon genel anestezi altında liposuction ile beraber yapılıyor. Liposuction ile hastadan aldığımız yağ dokusunu kalçalara enjekte ediyoruz. İki işlem bir arada yürütüldüğü için an az bir saat sürüyor. Hasta bir günde iyileşip ayağa kalkabiliyor.

* Hasta eşine böyle bir operasyon geçirdiğini söylemez ise eşi anlamayabilir mi?
Kişinin vücudunda fazla iz olmayacağı için bu işlerden pek anlamayan bir erkek eşinin operasyonunu anlamayabilir. Ancak görüntü itibariyle değişikliği fark edecektir.

* Bu operasyonun yapılması için herhangi bir şart var mı? Kalçaya ne kadar yağ enjekte edilebiliyor?
Kadının vücudundan alabileceğimiz yeterince yağ olması gerekiyor. Bunun dışında özel bir şart yok. Kadının ne kadar ihtiyacı varsa o kadar yağ enjekte ediyoruz ama en fazla 300-400 cc. arasında oluyor. Bu da kalçanın durumuna göre değişiyor.

Meme protezinden sonra bir ay kulaç atmak yasak!
* Göbek bölgesi için hangi estetiği öneriyorsunuz?
Hasta gençse ve doğum yapmamışsa liposuction yeterli oluyor. Doğum yapan kadınlara ise karın kasları gevşediğinden karın germe ameliyatları yapıyoruz. Karın kaslarındaki ayrıklığı endoskopik karın germe ameliyatı ile düzeltiyoruz. Endoskopik yöntemi daha çok; karnı gevşemiş ancak cildi çok fazla sarkmamış olan kadınlara yapıyorum.

* Meme büyütme ameliyatları yazın yapılabilir mi?
Eğer ameliyattan sonra dikiş hatlarına direkt güneş ışığı gelmeyecekse üstsüz güneşlenilmeyecekse yapılabilir. Ameliyattan sonra deniz tatili için iki-dört hafta geçmesi gerekiyor. Hasta en fazla bir ay sonra güneş koruyucu kullanarak güneşlenmeye ve denize girmeye başlayabilir. Ancak meme protezi konulan hastaların bir ay kadar kulaç atarak yüzmesini istemiyoruz.

Onlara başarıyı bira ve kızarmış tavuk getirdi
Başarılarıyla tüm dünyada tanınan sporcuların bir kısmı şaşırtıcı beslenme alışkanlıklarına sahip. Kimi bol bol bira içiyor kimi tavuk yemeden sahaya çıkmıyor. İşte bu sporcular ve alışkanlıkları:

USAIN BOLT
Pekin'deki Olimpiyat Oyunları'nda tam üç dünya rekoru kıran Jamaikalı atlet Usain Bolt hızını ve gücünü diyetisyenler tarafından hazırlanmış diyetlere değil tam aksine yediği kızarmış tavuklara borçlu olduğunu söylüyor. Bolt 100 metre yarışlarında dünya rekorları kırmadan önce yaptığı açıklamada "11.00 civarında uyandım ve biraz televizyon izledim ve biraz da kızarmış tavuk yedim. Daha sonra birkaç saat daha uyudum. Sonra tekrar tavuk yedim ve piste gittim" diye konuşmuştu.

ARSENE WENGER
İngiliz futbolcular bir zamanlar fast food gibi yüksek kalorili yiyeceklerle besleniyor ve biraya olan düşkünlükleriyle biliniyordu. Fakat son 10 yıl içinde futbolcular bu tarz içecek ve yiyecekleri daha az tüketmeye başladı. Arsenal takımının teknik direktörü Arsene Wenger oyuncularının beslenme alışkanlıklarını değiştirmeyi başardı. Fransız teknik direktör bu düzeni de Japonya'nın Grampus takımındaki iki yıllık görevi sırasında edinmişti. Yaptığı bir açıklamada "Bu hayatımda sahip olduğum en iyi beslenme düzeniydi" demiş ve sözlerine şöyle devam etmişti: "Haşlanmış sebze balık ve pirinçle besleniyorlardı. Yağ ve şeker kullanmıyorlardı. Orada çok fazla şişman insan olmadığını fark ediyorsunuz. İngiltere'de çok fazla şeker ve et yendiğini ancak gerekli düzeyde sebze tüketilmediğini düşünüyorum."

JOCKY WILSON
1983 ve 1989'da dünya şampiyonu olan İskoç dart oyuncusu Jocky Wilson'ın beslenme tarzı ise şüphesiz Japonlar'dan çok farklıydı. Önemli turnuvalarda ilk atışını yapmadan önce bira ve ardından yedi veya sekiz bardak votka içiyordu. İskoç oyuncu bunun gerekçesini ise şöyle açıklamıştı: "Sadece sinirlerimi yatıştırmak için içiyorum. Böylece en iyi oyunumu oynayabilirim."

DAVID BECKHAM
İngiltere Milli Takımı'nın eski kaptanı David Bechkam da 2007 yılında LA Galaxy ile imzaladığı sözleşmenin ardından enteresan damak tadıyla gündeme gelmişti. Beckham'ın Tom Cruise gibi ünlü isimlerin katıldığı partisinin mönüsünde sosis patates püresi hamburger ve kızarmış patates bulunuyordu.

BILL WERBENIUK
Kanadalı bilardo oyuncusu Bill Werbeniuk ise bir sağlık sorunu nedeniyle bira kullanıyordu. Ünlü sporcu 1983'te dünya sıralamasında sekizinci sırada yer alıyordu. Werbeniuk maç öncesi ve maç sırasında çok fazla bira içiyordu.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası